Afganistan będzie cenzurować Internet

Afganistan będzie cenzurować Internet

29.04.2010 15:26

Kolejny kraj dołącza się grupy państw ograniczających dostęp internautów do Sieci. Od pierwszego maja władze Afganistanu będą cenzurować Internet.

Według Financial Times cenzura ma ograniczyć dostęp do materiałów pornograficznych, a także promujących alkohol i hazard, które niezgodne są z islamską kulturą. Pełna lista zakazanych tematów nie jest jeszcze znana. Można się jednak spodziewać, że cenzurowane będą również materiały niewygodne dla afgańskich władz. O tym jak bardzo ograniczenia będą surowe możemy przekonać się na podstawie przykładów podanych przez rząd Afganistanu. Blokowane będą np. hinduskie filmy - za to, że pokazują one mężczyzn i kobiety tańczących ze sobą.

Władze nie będą miały większych problemów z cenzurowaniem Sieci. Według oficjalnych statystyk, w Afganistanie jest około 20 dostawców Internetu. Jak informowaliśmy niecałe dwa tygodnie temu, dostęp do Sieci jest ograniczany przez ponad 40 krajów na całym świecie. Z kolei z wyszukiwarki Google nie mogą lub tylko w niewielkim stopniu mogą korzystać obywatele 25 państw. Ilość rządów wprowadzających cenzurę Internetu lawinowo rośnie. Zdaniem organizacji OpenNet Initiative jeszcze w 2002 roku było ich ledwie cztery.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)