Agencja Hadopi wysłała do piratów 100 tys. ostrzeżeń

Agencja Hadopi wysłała do piratów 100 tys. ostrzeżeń

30.12.2010 15:03

Francuska agencja Hadopi wysłała już około 100 tys. ostrzeżeń skierowanych do piratów. Jak dowiedział się TorrentFreak, odpowiedziało na nie... 15% adresatów.

Hadopi to agencja powołana w zeszłym roku we Francji, której zadaniem jest respektowanie tak zwanego prawa trzech ostrzeżeń. Internauci naruszający prawa autorskie zostają powiadomieni o grożących im sankcjach karnych. Od października pracownicy Hadopi wysłali około 100 tys. e-maili z ostrzeżeniami. Jak dotąd odpowiedziało na nie około 15% zainteresowanych, z czego część tylko przyznała się do piractwa. Hadopi skierował również wniosek do operatorów o ujawnienie danych adresowych osób podejrzanych o udostępnianie i pobieranie nielegalnych materiałów.

Pod koniec października informowaliśmy, że do agencji codziennie wpływa około 25 tys. skarg na piratów ze strony właścicieli praw autorskich - głównie wytwórni filmowych i fonograficznych. Obecnie nadsyłanych jest nawet 50 tys. dziennie. Oznacza to, że Hadopi bierze pod uwagę tylko znikomą część spośród otrzymywanych skarg. Powodem tak dużych różnic jest dbałość o to, aby ostrzeżenia nie były wysyłane niewinnym osobom. Od stycznia agencja będzie wysyłać kolejne ostrzeżenia do notorycznych piratów. Osoby, które nie wezmą ich pod uwagę, będą odcinane od Internetu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)