Akademia OpenZone nauczy obsługi oprogramowania

Akademia OpenZone nauczy obsługi oprogramowania

Wojciech Kowasz
07.09.2009 22:11, aktualizacja: 07.09.2009 22:27

Akademia OpenZone wystartowała dzisiaj z pierwszym internetowym kursem, który uczy korzystania z edytorów tekstu Office Word i OpenOffice Writer.

Akademia OpenZone to edukacyjna akcja społeczna skierowana do wszystkich, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje informatyczne. W ramach Akademii będzie można uczestniczyć w udostępnianych bezpłatnie multimedialnych kursach obsługi programów biurowych - wszystko na stronach internetowych OpenZone. Każdy kurs składa się z modułów, a moduł z kilku krótkich filmów instruktażowych - lekcji.

Akademia OpenZone już dzisiaj udostępnia pierwszy moduł pierwszego kursu, który poświęcony jest zagadnieniom związanym z obsługą edytorów tekstu - zarówno komercyjnego programu Office Word wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office, jak i bezpłatnego programu Writer z pakietu OpenOffice. Twórcy szkolenia zapewniają, że oba programy traktują równo, zwracają także uwagę na podobieństwa i różnice.

Pierwszy moduł zawierający lekcje "Formatowanie znaków" i "Akapity" można już oglądać, kolejne będą pojawiać się co tydzień od 21 września. Do obejrzenia materiałów wideo wystarczy przeglądarka z zainstalowanym Flash Playerem. Pełny program szkolenia można znaleźć na stronach Akademii.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)