Aktualizacja bezpieczeństwa w Hotmailu

Aktualizacja bezpieczeństwa w Hotmailu

28.09.2010 12:09

Microsoft wprowadził nowe zabezpieczenia do swojej poczty Windows Live Hotmail. Mają one chronić użytkowników przed niechcianą pocztą, ale także zagrożeniami ze strony cyberprzestępców.

Ostatnio zespół zajmujący się Hotmailem nie próżnuje. Latem zakończono dużą aktualizację poczty, przed paroma dniami zapowiedziano kolejną, a teraz pojawiły się informacje na temat poprawy bezpieczeństwa użytkowników usługi Microsoftu. Dotyczą one zabezpieczania kont przed atakami cyberprzestępców, a także odzyskiwania tych już przejętych przez osoby trzecie. Dlatego też wprowadzono zabezpieczenia takie jak rejestrowanie wybranego komputera jako zaufanego (Trusted PC). Umożliwi to łatwiejsze odzyskiwanie konta przez użytkownika. Pojawiła się możliwość zapisania numeru telefonu komórkowego na koncie pocztowym. Pozwoli to na przesłanie SMS-em specjalnego kodu, który przyda się podczas resetowania hasła i odzyskiwania konta. Wprowadzono też wymóg częstszego podawania hasła podczas wprowadzania ważniejszych zmian w ustawieniach poczty.

Hotmail będzie teraz rozróżniał konta internautów, które zostały przejęte przez cyberprzestępców od kont zakładanych przez spamerów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu metody badającej proces logowania, a także sposób korzystania z konta pocztowego. Ułatwi to odzyskiwanie adresów e-mail i ich ochronę. Ważna jest jednak współpraca użytkowników. Aby ułatwić odzyskiwanie adresów przejętych przez cyberprzestępców, Microsoft zachęca do podawania alternatywnych adresów e-mail, a także numerów telefonów komórkowych podczas rejestracji w Hotmail. Jak poinformował John Scarrow z Microsoftu, zmiany w bezpieczeństwie związane są z niedawną akcją firmy mającą na celu oczyszczenie poczty z kont spamerskich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)