Aktualizacja Black wprowadzi Bluetooth 4.0 Low Energy dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8

Aktualizacja Black wprowadzi Bluetooth 4.0 Low Energy dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8

Aktualizacja Black wprowadzi Bluetooth 4.0 Low Energy dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8
15.11.2013 19:45

Nokia, poprzez swoją stronę z pomocą dla urządzeń mobilnych, poinformowała o wprowadzeniu wsparcia dla technologii Bluetooth 4.0 Low Energy, do wszystkich Lumii z Windows Phone 8. Technologia zostanie dostarczona poprzez aktualizację Black, która będzie dystrybuowana razem z odświeżoną wersją systemu Windows Phone 8 czyli GDR3.

Bluetooth 4.0 Low Energy to standard komunikacji, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii oraz ilości danych przesyłanych podczas połączenia z innymi urządzeniami. Dzięki temu, takie gadżety jak monitor tętna dla biegaczy, inteligentne zegarki lub inny sprzęt pracujący w tle, będzie mógł bez problemu współpracować z serią Lumia. Należy dodać, że Bluetooth LE, dostępna jest już od aktualizacji Amber, ale tylko dla smartfonów... z niższej półki, jak Lumia 520, 620, 625 czy 720. Wyższe modele nie otrzymały omawianej funkcji, krążyły nawet przypuszczenia, iż nie dostaną jej nigdy, ponieważ zostały wypuszczone na rynek bez niezbędnych modułów, które pojawiły się dopiero w późniejszych słuchawkach. Na szczęście okazało się to nieprawdą.

Obraz

Taki obrót sprawy cieszy posiadaczy droższych modeli Lumii. Dobrze, że nie powtórzyła się sytuacja z systemu Windows Phone 7, gdzie moduł Bluetooth został bardzo okrojony i do dziś nie wspiera wszystkich standardów. Zadowoleni powinni być wszyscy, którzy chcą używać na nowym Lumiach gadżetów komunikujących się za pomocą Bluetooth Low Energy. Nokia nie robi jednak tego bezinteresownie, Finowie poszerzają w ten sposób krąg odbiorców ich przyszłych urządzeń, bazujących na nowym standardzie Bluetooth.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)