Aktualizacja dla iPoda touch za darmo

Aktualizacja dla iPoda touch za darmo

15.02.2010 13:15, aktualizacja: 16.02.2010 10:42

Dotychczas użytkownicy iPodów touch musieli każdorazowo płacić za większe aktualizacje firmware’u dla swoich urządzeń. Ta sytuacja uległa właśnie zmianie. Apple udostępnił dzisiaj darmową aktualizację dla iPodów touch.

Firmware 3.0 był dostępny za darmo dla osób korzystających z iPhone’ów, natomiast musieli za niego zapłacić użytkownicy iPodów touch. Podobnie było z wcześniejszymi wersjami oprogramowania. Aktualizacja kosztowała w iTunes Store 10 dolarów. Nieco później ta cena została obniżona o połowę, a od dzisiaj najnowszą aktualizację o numerze 3.1.3 można pobrać za darmo. Wystarczy połączyć się z internetowym sklepem App Store.

To dobry ruch ze strony Apple’a, zresztą podyktowany twardą rzeczywistością. Użytkownicy iPodów touch rzadziej aktualizowali oprogramowanie niż osoby korzystające z iPhone’ów. Powodem była, rzecz jasna, dodatkowa opłata, jaką musieli uiścić. Osoby, które nie ściągnęły aktualizacji, nie mogły korzystać z nowych aplikacji dostępnych w App Store. To z kolei zmniejszało dochody deweloperów i Apple’a, który pobiera 30% ceny od każdego sprzedanego programu w swoim e-sklepie. Dlatego też firma z Cupertino postanowiła zrezygnować z opłat pobieranych za aktualizację oprogramowania. Apple liczy, że dzięki takiemu posunięciu większa ilość użytkowników iPodów touch będzie kupować w App Store programy i gry.

Aktualizacja, 15.02.2010, 15:50

Jak słusznie zauważacie w komentarzach, aktualizacja nie jest jednak w każdym przypadku bezpłatna. Wbrew temu co podał serwis Pocket Gamer, posiadacze starszych niż 3.0 wersji nadal muszą płacić za aktualizację oprogramowania w iPodzie touch. Jak informuje Apple, koszt takiej aktualizacji to niecałe 5 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)