Aktualizacja dla systemów Apple'a. Łata poważne luki w zabezpieczeniach

Aktualizacja dla systemów Apple'a. Łata poważne luki w zabezpieczeniach

fot. Pexels
fot. Pexels
28.03.2021 17:35

Właśnie wyszła najnowsza aktualizacja dla systemów Apple'a, a firma zachęca do jak najszybszej jej instalacji. Poprawka łata luki w zabezpieczeniach, które mogły być "aktywnie wykorzystywane przez hakerów".

To kolejna łatka naprawiająca luki, które sprawiały, że WebKit - silnik napędzający przeglądarkę Safari - był podatny na ataki cyberprzestępców. Błąd został znaleziony na początku marca przez analityków ds. bezpieczeństwa w Google Project Zero i dotyczył wszystkich urządzeń Apple’a.

Krytyczna luka miała zostać naprawiona w dwóch poprzednich aktualizacjach, ale jak się okazuje, firma musiała wydać kolejną poprawkę. Najnowsza łatka dotyczy iPhone'ów, iPad'w oraz smartwatchy i pojawia się jako aktualizacja iOS 14.4.2, iPadOS 14.4.2 oraz watchOS 7.3.3.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158219892970686]

Apple jest firmą, która długo szczyciła się swoimi zabezpieczeniami i rzadko przyznawała się, że jej klienci mogą być podatni na ataki cyberprzestępców. Tym poważniejsze wydają się być luki w silniku WebKit, skoro jest to już trzecia aktualizacja, która ma zażegnać problem.

Firma nie podała, kto mógł paść ofiarą ataku hakerów i czy atak był wymierzony w niewielką grupę użytkowników, czy też był akcją na szeroką skalę. Z tego powodu zaleca się, by wszyscy użytkownicy iPhone'ów, iPadów i zegarków Apple zaktualizowali swoje urządzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)