Aktualizacja do Androida 9.0 Pie i EMUI 9.0.0 – oficjalne stanowisko firmy Honor

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie i EMUI 9.0.0 – oficjalne stanowisko firmy Honor

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie i EMUI 9.0.0 – oficjalne stanowisko firmy Honor
Piotr Urbaniak
13.09.2018 16:37

Pamiętacie informację o rozpoczęciu aktualizacji do Androida 9.0 na wybranych urządzeniach Huaweia? Wprawdzie jeden z redakcyjnych smartfonów, a konkretniej Honor Play, zaktualizował się bezproblemowo w systemie OTA, ale komentarze wielu z was wskazywały na zupełny brak powiadomienia o upgradzie. Postanowiłem więc zasięgnąć informacji u oficjalnych przedstawicieli i wyjaśnić wszelkie zaistniałe nieścisłości.

Jak się okazuje, urządzenia spod szyldów Huawei i Honor aktualizowane są oddzielnie. Oddział odpowiedzialny za Huaweia jeszcze nie rozpoczął dystrybucji aktualizacji, podczas gdy ekipa Honora przeprowadza testy nowego systemu w obrębie wąskiej grupy wybranych losowo smartfonów. „EMUI 9.0 (Android 9.0) jest obecnie w fazie testów na wybranych smartfonach. Poinformujemy Państwa kiedy aktualizacja zostanie udostępniona szerszemu gronu użytkowników” – napisała w odpowiedzi na maila Dorota Błażejewska, Marketing Manager marki Honor.

Ni mniej, ni więcej oznacza to, że chwilowo Androidem 9.0 Pie cieszyć się może tylko nieliczna grupa szczęśliwców. Niestety nie udało się dowiedzieć, czy Honor planuje jej regularne rozszerzanie, czy może od razu chce uderzyć z aktualizacją dla wszystkich użytkowników, lecz po nieco dłuższym czasie. Siłą rzeczy żadnych dat nie chciał ujawnić też PR Huaweia. Zainteresowanym najnowszym OS-em Google'a pozostaje zatem cierpliwe wyczekiwanie na dalszy rozwój wydarzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)