Aktualizacja iOS‑a do wersji 15.0.1. Apple przestaje podpisywać poprzednią wersję

iPhone z systemem iOS
iPhone z systemem iOS
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz

10.10.2021 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy, którzy zdecydowali się zaktualizować swojego iOS-a do wersji 15.0.1 i odnotowują problemy z jego działaniem, mogą mieć problem. Apple zadecydowało o zaprzestaniu podpisywania poprzedniej wersji systemu.

Jak informuje serwis MacRumors, po wydaniu aktualizacji 15.0.1, Apple przestało podpisywać wersję systemu o numerze 15. Dla użytkowników oznacza to brak możliwości powrotu do poprzedniego iOS-a, co może być szczególnie problematyczne, jeżeli natrafią na jakiś poważny problem uniemożliwiają korzystanie ze smartfona.

Tylko jedna wersja

Na tym jednak nie koniec potencjalnie złych wiadomości. Apple w zeszłym tygodniu podjęło także decyzję o zaprzestaniu podpisywania iOS-a w wersji 14.8. Oznacza to, że wersja ​​15.0.1 jest obecnie jedyną publicznie dostępną wersją systemu. 

Jeżeli więc jeszcze nie zaktualizowaliśmy swojego iOS-a do najnowszej wersji, a mamy szczęście do natrafiania na błędy, powinniśmy zachować ostrożność przy instalacji nowego iOS-a. Osoby, które zaktualizowały system do wersji 15, nie mogą już powrócić w żaden sposób na iOS 14.

Nie po raz pierwszy

Tego rodzaju działanie ze strony Apple nie jest jednak niczym nowym. Firma zazwyczaj przestaje podpisywać starsze wersje iOS-a zaraz po pojawieniu się jego nowszej wersji. Tego rodzaju działanie prowadzone jest z dwóch powodów. Jednym z nich jest zachęcenie klientów do aktualizowania swoich smartfonów.

Drugi, ważniejszy powód, to luki i błędy, które są łatane razem z wprowadzanymi aktualizacjami. Wiele z nich, pomimo stosunkowo szybkiego wykrycia, ma krytyczną ważność, dlatego umożliwianie użytkownikom powrót do wersji z tego rodzaju problemami w systemie byłoby nieodpowiedzialne ze strony producenta.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)