Aktualizacja iOS-a do wersji 15.0.1. Apple przestaje podpisywać poprzednią wersję

Strona głównaAktualizacja iOS-a do wersji 15.0.1. Apple przestaje podpisywać poprzednią wersję
10.10.2021 13:31
iPhone z systemem iOS
iPhone z systemem iOS
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto

Użytkownicy, którzy zdecydowali się zaktualizować swojego iOS-a do wersji 15.0.1 i odnotowują problemy z jego działaniem, mogą mieć problem. Apple zadecydowało o zaprzestaniu podpisywania poprzedniej wersji systemu.

Jak informuje serwis MacRumors, po wydaniu aktualizacji 15.0.1, Apple przestało podpisywać wersję systemu o numerze 15. Dla użytkowników oznacza to brak możliwości powrotu do poprzedniego iOS-a, co może być szczególnie problematyczne, jeżeli natrafią na jakiś poważny problem uniemożliwiają korzystanie ze smartfona.

Tylko jedna wersja

Na tym jednak nie koniec potencjalnie złych wiadomości. Apple w zeszłym tygodniu podjęło także decyzję o zaprzestaniu podpisywania iOS-a w wersji 14.8. Oznacza to, że wersja ​​15.0.1 jest obecnie jedyną publicznie dostępną wersją systemu. 

Jeżeli więc jeszcze nie zaktualizowaliśmy swojego iOS-a do najnowszej wersji, a mamy szczęście do natrafiania na błędy, powinniśmy zachować ostrożność przy instalacji nowego iOS-a. Osoby, które zaktualizowały system do wersji 15, nie mogą już powrócić w żaden sposób na iOS 14.

Tu nie ma miejsca na reklamy. Google ma dość negacji zmian klimatycznych
Tu nie ma miejsca na reklamy. Google ma dość negacji zmian klimatycznych

Nie po raz pierwszy

Tego rodzaju działanie ze strony Apple nie jest jednak niczym nowym. Firma zazwyczaj przestaje podpisywać starsze wersje iOS-a zaraz po pojawieniu się jego nowszej wersji. Tego rodzaju działanie prowadzone jest z dwóch powodów. Jednym z nich jest zachęcenie klientów do aktualizowania swoich smartfonów.

Drugi, ważniejszy powód, to luki i błędy, które są łatane razem z wprowadzanymi aktualizacjami. Wiele z nich, pomimo stosunkowo szybkiego wykrycia, ma krytyczną ważność, dlatego umożliwianie użytkownikom powrót do wersji z tego rodzaju problemami w systemie byłoby nieodpowiedzialne ze strony producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (25)