Pierwsza zbiorcza paczka aktualizacji dla Windows 10 – ipierwsze problemy. W Sieci pojawiły się doniesienia, że wieluosobom nie tylko nie udało się zainstalować oznaczonej numeremKB3081424 aktualizacji, ale też próba jej instalacji wprowadziłaich komputery w cykl niekończących się restartów.

bESswDNN

Problem dotyczy tych, którzy zainstalowali poprawkę nie ręcznie,ale poprzez Windows Update. Aktualizacja w pewnym momencie zatrzymujesię komunikatem o niepowodzeniu konfigurowania aktualizacji systemuWindows i wycofywaniu zmian. Komputer restartuje się, uruchamiaponownie aktualizację przez Windows Update, która kończy siędokładnie tak samo – restartem.

Microsoft jeszcze nie ustosunkował się do tej kwestii, ale naforach Windows Central pojawił się już sposób na rozwiązanieproblemu. Jeśli dotknął Was problem z KB3081424, to zaraz pouruchomieniu komputera należy wywołać edytor Rejestru (naciskająckombinację klawiszy Windows + R i wpisując do okienka dialogowegoregedit.

350140315317135297

Tam należy znaleźć ścieżkęHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList – i usunąć z niego wpisy, którenależały do użytkowników nieistniejących już w systemie.Oczywiście na wszelki wypadek warto zrobić kopię zapasowąRejestru.

bESswDNP

Po tej operacji problemy zaktualizacją powinny zniknąć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (160)
bESswDOL