Aktualizacja My Xbox LIVE na iPadzie, czyli coraz bliżej SmartGlass

Aktualizacja My Xbox LIVE na iPadzie, czyli coraz bliżej SmartGlass

18.07.2012 13:21

Nie wiadomo, w jaki sposób zapowiedziana na tegorocznych targach E3 technologia SmartGlass, umożliwiająca współpracę urządzeń pod kontrolą systemów Android i iOS z Xboksem 360, miałaby docelowo działać, ale w każdym razie mamy już pewną jej namiastkę. W sklepach Google Play i App Store Apple'a od jakiegoś czasu dostępna jest darmowa aplikacja My Xbox LIVE. Wersja na iPada doczekała się oto ważnej aktualizacji.

Dzięki niej popularny tablet staje się pilotem multimediów na konsoli. Co prawda do pełnych możliwości SmartGlass jeszcze wiele brakuje — mówiło się w końcu chociażby o możliwości „ściągnięcia” z ekranu na urządzenie przenośne filmu, jak też odwrotnie — jednak podstawowe operacje na multimediach już da się wykonywać zdalnie na telewizorze. Łączymy się z Xboksem 360 jako Xbox Companion, zyskujemy dostęp do zainstalowanych aplikacji, po których poruszamy się dzięki prostym wirtualnym przyciskom dotykowym na tablecie. W trakcie odtwarzania materiałów dostępny jest start, stop, pauza i reszta podstawowych opcji.

Wszystko fajnie, lecz oczywiście rodzimi użytkownicy iPadów nie nacieszą się zbytnio nowymi funkcjami, a to z jednego prostego powodu — w Polsce wachlarz aplikacji na Xboksie 360 wciąż nie zachwyca (jeśli ktoś ma konto na prawdziwe, nie zaś zagraniczne dane). Ponoć od dawna trwają rozmowy z różnorakimi dostawcami treści w naszym kraju, by sytuację zmienić, jednak pewnie sporo wody jeszcze w Wiśle upłynie, zanim machnięciem palcem z poziomu tabletu Apple'a na konsoli Microsoftu odpalimy Polsatowską Iplę, czy TVN Player...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)