Aktualizacja Norton Internet Security bardzo zaszkodziła Internet Explorerowi

Aktualizacja Norton Internet Security bardzo zaszkodziła Internet Explorerowi

Aktualizacja Norton Internet Security bardzo zaszkodziła Internet Explorerowi
23.02.2015 16:08

Norton Internet Security to zdecydowanie jednej z najpopularniejszych programów mających zapewniać internautom bezpieczeństwo. Program oferuje szerokie możliwości konfiguracyjne oraz zabezpieczenia przeciw phishingowi czy programom spyware'owym. Niestety, po ostatniej aktualizacji użytkownicy korzystający z Internet Explorera doświadczyli problemów, które całkowicie uniemożliwiły im korzystanie z tej przeglądarki.

Po zaktualizowaniu Norton Internet Security przeglądarka Internet Explorer 11 przestała działać. Użytkownicy otrzymali typowy komunikat o zakończeniu procesu. Problem pojawiał się niezależnie od włączonych rozszerzeń i dotyczył tylko przeglądarki Microsoftu.

Obraz

Z informacji zawartych w zgłoszeniu błędu można dowiedzieć się, że jest za niego odpowiedzialna biblioteka IPSEng32.dll, którą wykorzystuje właśnie Norton Internet Security. Problem rozwiązywał się po odinstalowaniu pakietu, jednak po jego ponownej instalacji i zaktualizowaniu do najnowszej wersji, Internet Explorer znów się nie uruchamiał.

Według programistów z firmy Symantec usterka została już naprawiona. Do zażegnania problemu wystarczy ponowne uruchomienie aplikacji Norton LiveUpdate bądź ręczna aktualizacja pakietu Norton Internet Security, poprzez menu widoczne po kliknięciu ikony programu na tacce systemowej. Kilkukrotne powtórzenie czynności, aż do momentu, kiedy program poinformuje o braku nowych aktualizacji, przywraca poprawne funkcjonowanie przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)