Aktualizacja Office’a 365 – praktyczne nowości dla wracających do szkoły

Strona głównaAktualizacja Office’a 365 – praktyczne nowości dla wracających do szkoły
31.08.2016 14:38
Aktualizacja Office’a 365 – praktyczne nowości dla wracających do szkoły

Kolejne nowości trafiają do pakietu Office 365. Na oficjalnym blogu ukazał się już komunikat o sierpniowej aktualizacji, dzięki której nie tylko rozszerzono możliwości Windows Ink, powłoki, którą można uznać za jedną z najciekawszych nowości Rocznicowej Aktualizacji, ale także przygotowano coś dla tych, którzy lubią być pierwsi.

Windows Ink, czyli przeznaczona dla urządzeń z ekranem dotykowy obsługującym rysiki powłoka interfejsu użytkownika, znalazła w sierpniowej aktualizacji Office’a dwa nowe przydatne zastosowania. Będą one w sam raz dla osób, dla których jutrzejszy dzień oznacza powrót do szkoły. Pierwsza z nowości trafiła do OneNote’a – odtąd odręczne napisanie równania mogą być automatycznie konwertowane na znaki drukarskie. To wszystko za pomocą dwóch kliknięć.

Jak na razie również na wyłączność do OneNote’a trafiła kolejna funkcja związana z Windows Ink. Docelowo jednak będzie ona stanowiła element PowerPointa, Word i Excela. I to elementem nad wyraz przydatnym – Ink Replay pozwala bowiem na odtworzenie ruchów rysika według kolejności i krok po kroku. W ten sposób można szybko zapoznać się z kolejnością czynności, a zatem tokiem rozumowania innego użytkownika, który edytował dokument wcześniej, np. nauczyciela.

Nowości nie ominęły także mobilnej wersji pakietu. Od teraz obsługuje ona Windows Information Platform, która pozwala na oznaczanie treści jako prywatnych lub służbowych, co może w korporacyjnych warunkach uprościć zarządzanie uprawnieniami. Jednocześnie administrator będzie posiadał wgląd do historii edycji WIP. Nowości, zarówno w mobilnym, jak i pulpitowym Officie jest znacznie więcej. Dotyczy to między innymi dostępem do większej ilości informacji o osobach, które biorą udział w korespondencji w Outlooku, rozszerzono także dostępność Visio na przeglądarki i iPady.

Ważniejszą nowością jest jednak uruchomienie dla uczestników programu Office Insider kanału Fast Ring, analogicznego do tego w programie Windows Insider. Nowości trafiać tam będą zatem w pierwszej kolejności, co jednak może się wiązać z błędami i problemami ze stabilnością. Odradzamy zatem wykorzystywanie kompilacji z Fast Ring do codziennej pracy. Chętni do testów mogą w nich wziąć udział także w przypadku wersji na macOS-a. Więcej o sierpniowej aktualizacji Office’a 365 na oficjalnym blogu

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (4)