Aktualizacja QuickTime likwiduje niebezpieczną lukę

Aktualizacja QuickTime likwiduje niebezpieczną lukę

13.08.2010 14:44

Apple wydał aktualizację odtwarzacza wideo QuickTime 7.6.7 dla systemu Windows. Głównym celem wydania uaktualnienia była likwidacja niebezpiecznej luki w programie.

Aktualizacja przeznaczona jest dla wersji Windows 7, Vista, a także XP z SP2 i kolejnymi. Likwiduje niebezpieczną lukę, która zdaniem firmy Apple mogła prowadzić do wykonania złośliwego kodu za pośrednictwem QuickTime’a. Jak informuje Secunia, usterka dotyczyła komponentu odpowiedzialnego za przetwarzanie plików SMIL podczas oglądania materiałów pobranych z Internetu. Dzięki luce cyberprzestępcy mogli dołączać do filmów kod mogący zagrozić bezpieczeństwu systemu operacyjnego.

QuickTime to program stworzony przez firmę Apple, którego celem jest odtwarzane plików multimedialnych dla systemów Windows i Mac OS X. Umożliwia strumieniowe odtwarzanie materiałów (także MPEG-4), obsługuje również format Flash oraz standard kodowania dźwięku AAC (Dolby Advanced Audio Coding). QuickTime pozwala także na wyświetlanie materiałów w coraz bardziej popularnym formacie H.264. Program posiada zabezpieczenia przed zakłóceniami płynności transmisji i oferuje obsługę najnowszych formatów multimedialnych.

Aktualizację QuickTime’a do wersji 7.6.7 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)