Aktualizacja webOS 1.4.5 w cieniu kłopotów HP

Aktualizacja webOS 1.4.5 w cieniu kłopotów HP

11.08.2010 13:59

Udostępniono kolejną aktualizację systemu webOS 1.4.5 dla smartfonów Palm Pre i Pixi. Nadal jednak nie wiadomo, jaka przyszłość czeka oprogramowanie należące obecnie do firmy HP.

Aktualizacja oprogramowania przyniosła kilka istotnych poprawek dotyczących między innymi pobierania podcastów ze stron internetowych, prawidłowego wyświetlania tekstu na odwiedzanych witrynach czy bardziej oszczędnego zużycia baterii w smartfonach. Kolejne zmiany dotyczą poczty e-mail czy wysyłania materiałów wideo za pomocą aplikacji Video. Programiści udostępnili również w wydaniu 1.4.5 aktualizację SprintTV do wersji 3.5.4. Pojawiła się w niej rozszerzona kontrola rodzicielska. O zmianach jakie w przyszłości czekają webOS mówili w kwietniu programiści firmy Palm.

Mimo wprowadzenia aktualizacji oprogramowania webOS nadal nie bardzo wiadomo, jaka czeka go przyszłość. Przypomnijmy: na początku tego roku Palm, twórca systemu, został kupiony przez firmę HP. Spekulowano wówczas, że webOS będzie rozwijany w tabletach. System Palma ma być również wykorzystywany w innych urządzeniach HP takich jak telefony czy drukarki. Na razie jednak nie ujawniono żadnych szczegółów. HP od kilku dni boryka się ze skandalem - na skutek zarzutów na tle seksualnym, ustąpił dotychczasowy szef firmy, Mark Hurd. Nie wiadomo jeszcze jak wpłynie to na dalszy rozwój HP.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)