Aktualizacja zabezpieczeń dla Mac OS X

Aktualizacja zabezpieczeń dla Mac OS X

15.04.2010 11:23

Apple udostępnił kolejne uaktualnienie zabezpieczeń dla systemu Mac OS X 10.5 i 10.6. Aktualizacja oznaczona numerem 2010-003 jest zalecana dla wszystkich użytkowników oprogramowania Snow Leopard i Leopard.

Wprawdzie dla Mac OS X stworzono dotychczas znikomą ilość wirusów, to jednak Apple od pewnego czasu profilaktycznie udostępnia co jakiś czas pakiety zabezpieczeń. W wersji 2010-003 wprowadzono poprawki dotyczące możliwych ataków na oprogramowanie za pośrednictwem czcionek dołączanych do dokumentów ściągniętych z Sieci. Luka została zgłoszona przez Chariliego Millera związanego z Zero Day Initiative. Dla przypomnienia informujemy, że w ramach Zero Day Initiative organizowane były zawody Pwn2Own, podczas których hakerzy włamywali się do systemów komputerowych, w tym także Mac OS X.

Apple - zgodnie z prowadzoną polityką - nie podał więcej szczegółów na temat udostępnionego pakietu zabezpieczeń. Na stronie wsparcia możemy przeczytać wyjaśnienie takiego zachowania: W celu ochrony swoich klientów firma Apple nie ujawnia, nie omawia ani nie potwierdza problemów dotyczących zabezpieczeń przed ich pełnym zbadaniem i udostępnieniem wszelkich niezbędnych poprawek lub wersji oprogramowania.

Najnowszą aktualizację można pobrać za pomocą komendy Apple -> Uaktualnienia albo ze stron producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)