Aktualizacje Windowsa z problemami. Użytkownicy nie mogą drukować po ich instalacji

BSOD w testowym Windows 11
BSOD w testowym Windows 11
Źródło zdjęć: © Martin Nobel/YouTube
Karolina Kowasz

16.10.2021 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie wszystkie wtorkowe aktualizacje Microsoftu są udane. Niektóre, po kilku dniach, okazują się sprawiać użytkownikom więcej problemów, niż same naprawiły. Ostatnia aktualizacja do Windowsa dostarczyła sporo nerwów osobom często korzystającym z drukarek.

Jak donosi serwis Bleeping Computer, po ostatnich aktualizacjach dedykowanych do Windowsa 10 oraz Windowsa 11, użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z działaniem drukarek. Próby drukowania kończą się błędami lub w ogóle nie dochodzi do rozpoczęcia procesu.

Problematyczne łatki

Wtorkowe aktualizacje, które powodują problemy, zostały oznaczone numerami B5006674 dla Windows 11 oraz KB5006670 i KB5006667 dla Windows 10. Na tym jednak nie koniec, bowiem łatka KB5006714 dla Windows 8 zdaje się generować dokładnie takie same problemy z drukarkami, jak na nowszych wersjach systemu.

Po zainstalowaniu wyżej wymienionych aktualizacji, użytkownicy zgłaszają, że nie mogą drukować na sieciowych serwerach wydruku. Wybrane osoby, przy próbie drukowania, otrzymują błędy 0x00000709. W większości przypadków system nie jest w stanie jest wykryć odpowiedniego sprzętu podczas próby drukowania.

Rozwiązanie problemu

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się problemu wygenerowanego przez wspomniane aktualizacje, jest ich odinstalowanie. Niestety, biorąc pod uwagę, że jest aktualizacja bezpieczeństwa, która jednocześnie łata niebezpieczne luki, powinniśmy poważnie rozważyć, czy na pewno chcemy ryzykować w ten sposób.

Niektórzy użytkownicy informują, że usunięcie i ponowne zainstalowanie drukarek rozwiązało ich problem. Należy jednak zauważyć, iż nie we wszystkich sytuacjach to pomogło. Co więcej, ponowna konfiguracja urządzeń może być bardzo czasochłonnym zadaniem, szczególnie, jeżeli jest przeprowadzana w dużych firmach.

Bleeping Computer skontaktował się z Microsoftem w celu uzyskania oficjalnych wskazówek dotyczących rozwiązania problemów, ale dotychczas nie otrzymał odpowiedzi. Wygląda więc na to, że firma sama nie ma pomysłu na bezpieczne rozwiązanie tej kłopotliwej kwestii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (222)
Zobacz także