Alcatel Pop 2 to pierwszy 64-bitowy smartfon z Windows Phone

Alcatel Pop 2 to pierwszy 64‑bitowy smartfon z Windows Phone

Alcatel Pop 2 to pierwszy 64-bitowy smartfon z Windows Phone
10.09.2014 08:42

64-bitowe procesory ARM w urządzeniach mobilnych, działających pod kontrolą Androida czy iOS, nie są niczym nowym. Mimo iż elastyczność Windows Phone 8 również pozwala na współpracę z tą architekturą, to żaden z producentów nie zdecydował się do tej pory pójść tą drogą. Dopiero na targach IFA można było dotknąć i zobaczyć pierwszy smartfon z mobilnymi okienkami oraz 64-bitowym procesorem ARM.

Obraz

Alcatel Pop 2 to typowy niedrogi smartfon z Windows Phone, który jest klonem modelu pod tą samą nazwą, ale z systemem Android. Znajdziemy w nim 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854x480 pikseli, 1 GB RAM-u, baterię 2000 mAh, moduł Dual SIM i kolorowe obudowy. Wśród mobilnych okienek wyróżnia się posiadaniem 64-bitowego procesora Qualcomm Snapdragon 410 z zegarem 1,2 GHz. Cena oscylować ma w okolicach 120 euro, niestety nie wiemy nic o dokładnej dacie premiery tego modelu.

W przypadku Windows Phone 8, 64-bitowy procesor jest zgrabnym chwytem marketingowym pokazującym, że od strony sprzętu, mobilne okienka nie są w tyle w stosunku do Androida czy iOS. Warto pamiętać, że system działa sprawnie już przy 512 MB RAM-u, a high-endy mają maksymalnie po 2 GB pamięci operacyjnej. Mimo iż nowa architektura pozwala na obsługę większej ilości pamięci, czy nowych zestawów poleceń, to i tak od strony użytkownika, na obecnym etapie, niewiele się zmieni.

Obraz

Alcatel przygodę z Windows Phone rozpoczął pod koniec roku 2012, prezentując model Alcatel One Touch View z mobilnymi okienkami w wersji 7. Urządzenie nie odniosło sukcesu, zobaczymy jak będzie tym razem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)