Alchemy, czyli zupełnie inne podejście do rysowania

Alchemy, czyli zupełnie inne podejście do rysowania

01.03.2011 10:47, aktualizacja: 01.03.2011 11:02

Nasza baza programów wzbogaciła się o kolejną, bardzo ciekawą pozycję, jaką jest Alchemy - program do szkicowania, który reprezentuje niekonwencjonalne podejście do procesu rysowania.

Rysowanie w Alchemy może odbywać się z użyciem linii lub poprzez tworzenie wypełnionych kształtów. Przy rysowaniu użytkownik może korzystać z palety kolorów, ustawienia grubości kreski i możliwości rysowania „przed” lub „za” umieszczonymi już na płótnie obiektami. Ponadto w Alchemy znajduje się kilka bardzo interesujących modułów modyfikujących rysowane obiekty, jak możliwość rysowania symetrycznego kształtu (w czasie rysowania automatycznie dodawane jest lustrzane odbicie), rysowania kształtu losowego, wygładzania lub zaburzania narysowanych już obiektów, dodawania gradientu do kształtu oraz kontroli kształtu prędkością pociągnięcia lub głosem. Szkicowanie w Alchemy przypomina pracę z grafiką wektorową, ale bez możliwości kontrolowanej edycji narysowanych wcześniej form.

Proces szkicowania można nagrywać automatycznie z ustalonym interwałem czasowym do pliku PDF, w którym każda strona będzie przedstawiać stan rysunku w danej chwili. Aby uniknąć zbyt długiej pracy nad szkicem można również skorzystać z funkcji automatycznego czyszczenia płótna. Aby uniknąć rozpraszania można przełączyć program w tryb pracy na pełnym ekranie. Szkice można zapisać w formatach SVG, PDF, PNG i JPEG, i dalej edytować w innych programach graficznych.

Alchemy można pobrać dla systemów Windows, Linux i Mac OS X w dziale Programy -> Grafika -> Programy do malowania. Program wymaga środowiska uruchomieniowego Java. Możliwości Alchemy bardzo dobrze prezentują filmy użytkowników, na przykład kanał VasilisArt i film użytkownika hidecki. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie projektu oraz na forum użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)