Alienware Concept UFO: komputer inspirowany konsolą Nintendo Switch

Alienware Concept UFO: komputer inspirowany konsolą Nintendo Switch
Piotr Urbaniak

07.01.2020 05:42, aktual.: 07.01.2020 07:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo trafiło w dziesiątkę. Pomysł na konsolę w formie tabletu, która może pracować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i mobilnym, spodobał się graczom na tyle, że około 50 mln osób ruszyło do sklepów. Nic dziwnego, że projekt ten doczekał się naśladowców. I to nie byle jakich, bo na warsztat wzięli go architekci firmy Dell.

Concept UFO, przedstawiony na CES 2020, to właściwie wierny klon założeń Nintendo Switch. Jest tablet, dwa odpinane kontrolery z dedykowanym uchwytem i możliwość przesyłania obrazu na TV. Tak, jak w przypadku konsoli Nintendo. Tyle że samo urządzenie jest pecetem.

Pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 i najprawdopodobniej ma w środku procesor Intel Core i5 10. generacji i zintegrowaną grafikę Iris Pro. Producent jednak specyfikacji ujawniać nie chce. Prócz informacji, że ekran ma 8 cali i rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, a ładowanie i komunikacja z ewentualnym wyświetlaczem zewnętrznym odbywa się poprzez USB-C konkretów brakuje.

Obraz

Analizując wygląd zewnętrzny urządzenia, dostrzec można ponadto gniazdo słuchawkowe i otwory wentylacyjne. Widać, że chłodzenie jest tutaj aktywne.

Dell mówi wprost: to nie jest produkt, który w najbliższym czasie trafi do sprzedaży

Firma twierdzi, że pokazuje Concept UFO, aby przeprowadzić swego rodzaju sondę. Obecny projekt jest w 100 proc. koncepcyjny. Jeśli się spodoba, to producent nie wyklucza, że coś podobnego może trafić do oferty, ale też nie szybciej niż za jakieś 1,5 roku. Cóż, pozostaje nacieszyć wzrok.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)