Allegro kończy ze sprzedażą poza aukcjami i targowaniem się. Będą blokady kont

Allegro kończy ze sprzedażą poza aukcjami i targowaniem się. Będą blokady kont

23.02.2018 16:07, aktual.: 25.02.2018 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy użytkownik Allegro, który choćby okazjonalnie wystawia tam cokolwiek na sprzedaż, zapewne spotkał się z potencjalnym nabywcą, który chciał się „dogadać”. W praktyce oznacza to zazwyczaj deklarację zakupu w nieco niższej cenie połączone z natychmiastowym zdjęciem oferty przez wystawiającego. Allegro wprowadziło do swojego regulaminu zmiany, w rezultacie których podobne praktyki będą karane nawet zablokowaniem konta.

Allegro w oficjalnym komunikacie w punktach precyzuje, jakie zmiany wprowadza aktualizacja regulaminu. Największe znaczenie dla przeciętnego użytkownika może mieć właśnie wspomniane wcześniej doprecyzowanie kwestii sprzedaży poza Allegro. Administracja zwróciła uwagę, że część użytkowników wręcz zachęca do składania ofert poza aukcjami, wskazuje, że możliwy jest handel wymienny lub deklaruje, że jest otwarta na negocjacje. Wszystkie te praktyki godzą w interesy Allegro, przez co odtąd nakładane będą za nie sankcje, aż do blokady konta.

Kolejne nowości dotyczą już przede wszystkim większych sprzedawców, czy nawet operujących na Allegro sklepów internetowych. W ich przypadku trudno stwierdzić, aby zachęty do ubijania interesów poza Allegro wynikały z niewiedzy. Allegro uściśliło teraz, że niezgodne z regulaminem jest także zachęcanie kontrahentów do rezygnacji z udziału w aukcji na rzecz przejścia do własnego sklepu sprzedawcy, łącznie z zakładaniem tam klientowi konta.

Allegro ogłosiło, że będzie karać banem za jeszcze jedną praktykę i to najpewniej ta decyzja budzi największe wątpliwości. Zabronione ma być bowiem dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów. Czy pośrednik w sprzedaży ma legitymację do tego, by ingerować co i jak jest wysyłane od sprzedawcy do kupującego tak długo, jak obie strony są zadowolone z transakcji? Dla Allegro odpowiedź jest jasna, a teraz została w dodatku zapisana w regulaminie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (211)