Allegro. Powraca znane oszustwo. Ktoś podszywa się pod serwis

Allegro. Powraca znane oszustwo. Ktoś podszywa się pod serwis

Allegro. Powraca znane oszustwo. Ktoś podszywa się pod serwis
Bolesław Breczko
29.08.2019 18:00, aktualizacja: 29.08.2019 19:02

E-mailowy scam, w którym nadawca podszywa się pod Allegro, powraca wkolejnej fali. Tym razem fałszywa wiadomość przygotowana jest całkiem wiarygodnie i może oszukać nieuważnych odbiorców.

Użytkownik, który podzielił się próbą oszukania go na Facebooku, napisał, że jego czujność wzbudził fakt, że wiadomość została wysłana na inny adres niż ten, którego użył do założenia konta na Allegro. Odbiorca nie robił też ostatnio zakupów w serwisie, za które mógłby być winny. Dopiero trzecim w kolejności szczegółem, na który zwrócił uwagę, był adres nadawcy. W aplikacji widniał po prostu jako "Allegro", po rozwinięciu okazało się, że mail był wysłany z domeny waifme.com, a nie z allegro.pl.

Obraz

Chociaż wiadomość została sformułowana wiarygodnie, zarówno pod kątem graficznym, jak i językowym, to w oczy rzuca się jeszcze brak polskich znaków w treści wiadomości.

Obraz

Jeśli użytkownik nabrałby się na wiadomość i kliknął przycisk ZAPŁAĆ, to zostałby przeniesiony na stronę oplac 24 com. Przeglądarka Chrome blokuje automatyczne wejście na tę stronę i informuje o zagrożeniu. W bazie Virus Total znajduje się natomiast informacja, że kilka firm antywirusowych oflagowało tę stronę jako niebezpieczną. Np. Kaspersky i Fortinet ostrzegają przed phishingiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)