ALLPlayer: jak włączyć lub wyłączyć lektora?

ALLPlayer: jak włączyć lub wyłączyć lektora
ALLPlayer: jak włączyć lub wyłączyć lektora
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor

18.05.2022 12:27

Włączenie lub wyłączenie lektora w programie ALLPlayer jest łatwe i intuicyjne. Nowi użytkownicy mogą jednak odnieść wrażenie, że dostęp do ustawień ALLPlayera został gdzieś głęboko schowany. Nic bardziej mylnego, jest łatwiej niż wam się wydaje.

ALLPlayer to najpopularniejszy odtwarzacz multimediów w naszym kraju. Rozwijany od lat przez polskich programistów, jest uszyty na miarę polskiego użytkownika. O popularności tej aplikacji niech świadczy fakt, że w dobie popularności serwisów streamingowych, nadal jest w ścisłej czołówce pobieranych programów z naszego katalogu.

Jedną z możliwości ALLPlayera jest możliwość czytania przez komputerowy syntezator mowy dialogów w filmach. Oto jak włączyć lub wyłączyć w aplikacji tę funkcję.

AllPlayer: jak włączyć lub wyłączyć lektora?

Po uruchomieniu programu przechodzimy do ustawień. Te zostały ukryte pod prawym klawiszem myszki, klikamy w PARAMETRY PROGRAMU. Pojawi się nowe okno.

ALLPlayer: menu Parametry programu
ALLPlayer: menu Parametry programu© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Z dostępnych zakładek wybieramy ostatnią o nazwie LEKTOR. To tu znajdziemy wszystkie możliwości ustawień związanych z lektorem. Aby włączyć lektora wystarczy odznaczyć odpowiednie pole wyboru.

ALLPlayer: zakładka Lektor
ALLPlayer: zakładka Lektor© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Do wyboru mamy dwa wbudowane syntezatory, dla polskich napisów dedykowany jest Microsoft Paulina Desktop, dla filmów z angielskimi napisami warto wybrać Microsoft Zira Desktop. Dodatkowo możemy dostroić głośność lektora jak i szybkość czytania. Do tego posłużą praktyczne suwaki.

ALLPlayer: włączamy lub wyłączamy lektora
ALLPlayer: włączamy lub wyłączamy lektora© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Oczywiście z tego samego poziomu możemy wyłączyć możliwość czytania napisów przez lektora, wystarczy odznaczyć pole wyboru CZYTAJ NAPISY ZA POMOCĄ LEKTORA.

Jak widać, ta pożądana przez nowych użytkowników programu funkcja, jest dostępna dosłownie za pomocą dwóch klików. Nawet zupełnie "zieloni" amatorzy dziesiątej muzy poradzą sobie z włączeniem lub wyłączeniem lektora w ALLPlayer.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)