Alphabet rozważa wybudowanie miasta od podstaw

Alphabet rozważa wybudowanie miasta od podstaw

Alphabet rozważa wybudowanie miasta od podstaw
06.04.2016 15:24, aktualizacja: 06.04.2016 15:35

Nie minął rok, odkąd Larry Page Sidewalk labs – ośrodka, któremu przyświeca ambitny cel podwyższania jakości życia w miastach. Nie mniej ambitne są nowe informacje na temat działalności Sidewalk – jego szef rozważa zbudowanie miasta.

Sidewalk zajmuje się rozwijaniem narzędzi, które mają udoskonalić wiele aspektów życia w mieście. Nie chodzi jedynie o samą urbanistykę, ale między innymi o zarządzanie ruchem. optymalizację kosztów usług komunalnych czy miejskie Wi-Fi. Również pod skrzydłami Alphabet Sidewalk działa prężenie i właśnie w tej ostatniej kategorii zaproponował urządzenie LinkNYC – hotspot Wi-Fi, który w Nowym Jorku zastąpił budki telefoniczne.

Nowojorskie punkty LinkNYC
Nowojorskie punkty LinkNYC

Sidewalk nie osiada na laurach. W udzielonym dla The Information wywiadzie, Dan Doctoroff, szef Sidewalka, został poproszony o skomentowanie doniesień, według których trwa rekrutacja osób, które posiadają wiedzę i kompetencje niezbędne do… zbudowania miasta od podstaw. Doctoroff nie mógł potwierdzić tych informacji, stwierdził jedynie, że to świetny pomysł.

Miasta są trudne. Są tam ludzie z różnymi zainteresowaniami, poglądami, przestrzenią fizyczną… ale technologia nie może zostać zatrzymana.

Miasto miałoby być oczywiście swoistym poligonem doświadczalnym, przestrzenią, gdzie możliwe byłyby testy opracowywanych przez Sidewalk rozwiązań ze zminimalizowanym ryzykiem. Pozostaje tylko żywić nadzieję, że miasta Alphabetu nie będą jedynie oferowały licencji na używanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)