Alternatywny komunikator Kadu 0.10 wydany

Alternatywny komunikator Kadu 0.10 wydany

08.09.2011 13:55

Ukazało się nowe wydanie polskiego wieloplatformowego komunikatora obsługującego popularne sieci jak Jabber i Gadu-Gadu. Kadu 0.10 wprowadza kilka ciekawych nowości, a jego twórcy świętują 10 urodziny programu.

Z okazji 10-lecia istnienia Kadu, wydano wersję 0.10 komunikatora, która wprowadza między innymi takie nowości jak przesyłanie plików w sieciach Gadu-Gadu i Jabber. Poza tym pojawiły się powiadomienia w oknie rozmowy czy lepsza integracja ze środowiskami graficznymi dla Linuksa (na przykład Ubuntu Unity). Poza tym twórcy programu w wersji 0.10 udostępnili obsługę listy kontaktów Gadu-Gadu 10, a także możliwość jej automatycznej synchronizacji. Kolejne nowości to rozpoznawanie utracenia połączenia z Internetem i poprawki stabilności programu. Kadu jest też dostępny w nowych tłumaczeniach, co powinno przyczynić się do wzrostu jego popularności.

W Kadu 0.10 pojawiły się też 2 nowe wtyczki: FreedesktopNotify i IndicatorDocking. Pierwsza oferuje powiadomienia w środowiskach graficznych dla Linuksa, zastępując wcześniejszą wtyczkę Hints. Druga natomiast pozwala na integrację Kadu z dostępnym w Ubuntu Messaging Menu. Pełna lista zmian w Kadu 0.10 dostępna jest na stronach producenta. Twórcy chwalą się coraz większą popularnością aplikacji i z okazji urodzin opublikowali również krótką historię komunikatora. Możemy z niej dowiedzieć się o pierwszym jego wydaniu, wprowadzonych od tego czasu zmianach jak i społeczności wspierającej rozwój Kadu.

Kadu 0.10 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Linux. Wersja dla Mac OS X zostanie wydana niebawem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)