Amazon: „App Store” nie jest nazwą własną

Amazon: „App Store” nie jest nazwą własną

27.04.2011 11:00, aktualizacja: 27.04.2011 11:21

Do sporu między Apple i Microsoftem o nazwę App Store dołączyć postanowiła firma Amazon. W oficjalnej odpowiedzi przesłanej do sądu w San Francisco, Amazon poparł stanowisko Microsoftu.

W piśmie wysłanym do sądu w San Francisco przez Amazon znajduje się prośba o porzucenie sprawy przez sąd. Uzasadnienie sformułowane przez prawników firmy bardo przypomina to podane przez Microsoft — termin „app store” to nazwa ogólna i Apple nie może go zagarnąć dla siebie. Ponadto prawnicy pracujący dla firmy Amazon jako kolejni zwracają uwagę, że Steve Jobs sam używał słów „app store” aby określić grupę platform dystrybucji programów dla urządzeń mobilnych.

Włączenie się lidera sprzedaży internetowej do sporu bynajmniej nie jest bezinteresowne. Zdaniem prawników firmy Apple nowo otwarty Amazon Appstore for Android to bezprawne wykorzystanie zastrzeżonego znaku handlowego „App Store”. Dodatkowo Apple oskarża Amazon o nieuczciwą konkurencję i celowe wprowadzanie klientów w błąd.

Apple walczył o zastrzeżenie „App Store” od 2008 roku. Po wstępnym odrzuceniu wniosku, firma uzyskała prawa do nazwy na początku zeszłego roku, co spowodowało mocny sprzeciw ze strony Microsoftu i na początku tego roku doprowadziło do złożenia formalnego oskarżenia w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) przez prawników firmy z Redmond. Firma Jobsa życzy sobie, aby te dwa słowa — App Store — jednoznacznie kojarzyły się z nadgryzionym jabłkiem. Jednak niewykluczone, że Apple będzie musiał się poddać, tak jak miało to miejsce w przypadku walki o słowo „Pod”. Po siedmiu latach bezskutecznych starań firma z Cupertino w tym tygodniu zrezygnowała z prób zastrzeżenia części nazwy popularnego odtwarzacza.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)