Amazon Echo Dot: pierwsze chwile z asystentką Alexa

Amazon Echo Dot: pierwsze chwile z asystentką Alexa

06.12.2016 18:30, aktual.: 14.02.2018 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amazon Echo Dot to kompaktowy wariant głośnika z asystentką Alexa. Niewielkie gabaryty nie powinny nikogo zmylić, możliwości urządzenia są ogromne, a pod niepozorną obudową kryje się potęga usług webowych Amazonu i firm trzecich.

Z Aleksą można porozmawiać w języku angielskim lub niemieckim, jednak świetnie radzi sobie ona z przetwarzaniem wymowy dalekiej od nosicieli języka. Oficjalnie urządzenie nie jest sprzedawane w Polsce, niedostępna w Google Play jest także aplikacja umożliwiająca konfiguracją Amazon Echo Dot. Ale przecież dla chcącego nic trudnego.

Obraz

Amazon Echo Dot można zakupić w cenie zaledwie 20 euro na przykład w niemieckim sklepie Amazon. Z pewnością nie jest to cena zawyżona, mowa o zaawansowanym asystencie, który może stanowić interfejs głosowy dla Wikipedii, usług czy automatyki domowej, i to na prawdę na wysokim poziomie.

Do rozpoczęcia korzystania z urządzenia konieczne jest sparowanie z nim aplikacji mobilnej, która choć nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, to znaleźć ją można w naszej bazie. Dalej pozostaje już tylko połączenie jej z usługami (np. Spotify) i voila: można się bawić równie dobrze, jak Krzysiek w naszym materiale.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także