Amazon GameCircle, czyli próba rozruszania Kindle Fire

Amazon GameCircle, czyli próba rozruszania Kindle Fire

12.07.2012 09:21

Amazon chciałby, żeby czytnik Kindle Fire był postrzegany jako poważna konkurencja dla popularnych tabletów, ale propozycji internetowego giganta brakowało poparcia jednej niezwykle ważnej grupy użytkowników urządzeń przenośnych — graczy. Wszystko ma się zmienić w najbliższym czasie dzięki platformie GameCircle.

Deweloperzy w prosty sposób będą mogli przygotować gry, które przynajmniej z kilku powodów powinny przyciągnąć fanów elektronicznej rozrywki. Po pierwsze, dzięki GameCircle dochodzi wsparcie dla osiągnięć, a więc dodatkowa motywacja do zabawy, gdyż za wykonywanie określonych zadań nagradzani będziemy medalami, trofeami, skarbami czy co tam sobie producent wymyśli. Połączone to zostanie z rankingami, dzięki którym zestawimy swój najlepszy wynik z tymi uzyskanymi przez innych i postaramy znaleźć się na szczycie listy graczy.

Do tego dochodzi przechowywanie zapisywanych stanów gier w chmurze, co przy potrzebie reinstalacji jakiegoś tytułu, tudzież po przesiadce na inne urządzenie, umożliwi kontynuowanie zabawy od momentu, w którym ją przerwaliśmy. Nie można także przy okazji zapominać o opcji oferowania cyfrowych dóbr w tytułach, dostępnej już od jakiegoś czasu. Wiele produktów zaczęło błyskawicznie korzystać z GameCircle, a oferta będzie stale poszerzana. Czy wprowadzenie nowej platformy pójdzie w parze z rychłym ujawnieniem światu Kindle Fire 2?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)