Amazon otwiera studio gier i zatrudnia pracowników z Ubisoft Montreal

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz

24.03.2021 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amazon zdecydował się na otworzenie kolejnego studia produkującego gry. Pomimo ostatnich porażek na tym polu, firma dalej chce tworzyć oryginalne tytuły AAA. W tym celu postanowiła zatrudnić w nowym zespole twórców wcześniej współpracujących z Ubisoftem.

Jak donosi The Verge, nowe studio Amazona zostanie otwarte w Montrealu, gdzie znajduje się także jedna z siedzib Ubisoftu. I w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że Amazon postanowił zatrudnić w swoim zespole osoby, które dotychczas pracowały nad grą Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Ta zaś, jak można się spodziewać, została wyprodukowana przez zespół Ubisoft Montreal.

Dotychczasowe osiągnięcia Amazona w branży gier nie są jednak specjalnie imponujące. Pomimo bardzo dużych inwestycji i nakładów finansowych, firma nie odniosła na tym polu niemalże żadnych sukcesów. W zeszłym roku firma była zmuszona wycofać darmowy tytuł Crucible. Kolejna produkcja, oparta na popularnym show The Grand Tour, została za to wycofana ze względu na ogrom negatywnych recenzji, jakie uzyskała od graczy.

Studio Amazon Games w Montrealu jest już czwartym studiem tej firmy. Pozostałe trzy znajdują się w Seattle, San Diego i Orange County. Pozostaje mieć nadzieję, że podebranie pracowników Ubisoftowi wyjdzie firmie na dobre i skończy się wyprodukowaniem przynajmniej jednego, dużego tytułu, który zdobędzie sporą popularność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)