Amazon otwiera własny Mac App Store

Amazon otwiera własny Mac App Store

27.05.2011 12:13

Bez żadnych zapowiedzi firma Amazon otworzyła dział, który ma być konkurencją dla Mac App Store — Mac Download Store. W sklepie Amazona można nabyć wiele ciekawych pozycji, w tym niedostępny na platformie Apple'a Office for Mac.

W Mac Download Store znajduje się obecnie prawie 300 pozycji, w tym wiele aplikacji, których nie ma w Mac App Store. Poza Office for Mac, którego nie da się kupić ze sklepu firmy Apple, z Amazon pobrać można również inne popularne programy, jak Roxio Toast 10, oraz gry firm Feral Interactive, Electronic Arts i Aspyr. Ogromną zaletą platformy Amazona jest archiwum zakupów — lista produktów kupionych przez każdego użytkownika jest zapisywana jako Games and Software Library i każdy kupiony program można wielokrotnie pobierać do ponownej instalacji. Same programy są rozpowszechniane w formie nie wymagającej instalacji (pakiety .app, które wystarczy przeciągnąć do folderu z aplikacjami po pobraniu) i bez żadnych dodatków. Dzięki temu robienie zakupów w tym sklepie ma być łatwe i szybkie. I oczywiście Mac Download Store jest dostępny dla użytkowników róznych wersji systemu z jabłuszkiem, podczas gdy ze sklepu Apple'a mogą obecnie korzystać jedynie użytkownicy Mac OS X 10.6. Dodatkowo w Mac Download Store do 1 czerwca trwa promocja powitalna. Osoby, które przy płatności wpiszą kod promocyjny „SAVE5MAC”, otrzymają zniżkę wysokości 5 dolarów na jeden dowolny program lub grę. Ale Mac App Store firmy Apple ma zasadniczą przewagę nad nowym działem Amazona — jest dostępny w Polsce.

Podejście stosowane w Mac Download Store jest podobna do otwartego w marcu Appstore for Android Amazona. Ostatnio Amazon coraz agresywniej walczy o swoją pozycję na rynku dystrybucji cyfrowej, na przykład sprzedając nowy album Lady Gagi za 99 centów. Miało to na celu nie tylko odciągnięcie klientów od lidera rynku — sklepu iTunes — ale również zwrócenie ich uwagi na usługę umożliwiającą przesyłanie strumieniowe kupionej już muzyki — Cloud Drive.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)