Amazon przygotowuje aplikacje na Kindle'a

Amazon przygotowuje aplikacje na Kindle'a

21.01.2010 14:37

Popularność App Store nie daje spać konkurencji. Swoją wersję sklepu z aplikacjami dla smartphone’ów uruchomił już Google, Microsoft, a także Palm. Sprzedawać programy i gry dla netbooków chce również Intel. Już wkrótce do tej grupy dołączy Amazon.com, twórca popularnego w Stanach Zjednoczonych e-czytnika Kindle.

Firma podała do informacji, że od przyszłego miesiąca rusza Kindle Development Kit (KDK), usługa przeznaczona dla deweloperów, którzy chcieliby tworzyć aplikacje dla e-czytników. KDK dostępny będzie na razie w wersji beta, jednak już niedługo mają pojawić się pierwsze programy i gry dla Kindle’ów. W e-sklepie Amazona dostępne będą zarówno płatne aplikacje, jak również zupełnie darmowe, które będzie można ściągać przez Internet. Pojawi się także możliwość miesięcznej subskrypcji.

Według niektórych analityków pomysł raczej się nie sprawdzi. Przeszkodą jest sam Kindle. Istniejące na rynku wersje e-czytnika firmy Amazon nie umożliwią raczej korzystania z zaawansowanych aplikacji. Brak kolorów w wyświetlaczu czy ograniczona możliwość wydawania komend przez użytkownika to tylko niektóre wady Kindle’a. Dziennikarze żartują, że za pomocą e-czytnika będzie można co najwyżej zagrać w sudoku albo rozwiązać krzyżówkę. Póki Amazon nie rozwinie możliwości urządzenia, internetowy sklep z aplikacjami raczej nie wzbudzi większego zainteresowania klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)