Amazon z nowym CEO. Jeff Bezos ustępuje miejsca

Amazon z nowym CEO. Jeff Bezos ustępuje miejsca

fot. Alex Wong/Getty Images
fot. Alex Wong/Getty Images
02.02.2021 22:33

W roku 1994 Jeff Bezos założył firmę Amazon, która zaczynając jako internetowa księgarnia z czasem stała się gigantem handlu internetowego, jaki znamy wszyscy dzisiaj. Po niemal 27 latach pora jednak na największą zmianę - Bezos zapowiedział odejście z roli dyrektora generalnego (CEO). Wiemy również, kto i kiedy go zastąpi.

Następcą Bezosa jest Andy Jassy, dyrektor generalny działu Amazon Web Services, a więc działu usług związanych z usługami tzw. chmury obliczeniowej - najbardziej dochodowego (pod kątem zysku netto) działu firmy.

Jassy przejmie obowiązki CEO Amazon w trzecim kwartale 2021 roku. Bezos z kolei będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Bezos o roszadzie na samym szczycie firmy poinformował w liście otwartym do pracowników Amazona. "W [nowej roli] pragnę poświęcić moje siły na opracowanie nowych produktów oraz programów ze świeżymi inicjatywami" - możemy wyczytać w liście.

Dotychczasowy CEO Amazona nie ma wątpliwości, że jego następca doskonale poradzi sobie w nowej roli. "Andy jest bardzo znany w całej branży i pracuje w Amazonie niemal tak długo, jak ja" - pisze Bezos. "Będzie doskonałym liderem i mam do niego pełne zaufanie" - dodaje.

Amazon został uznany niedawno drugą najbardziej podziwianą firmą na świecie według dyrektorów i menedżerów największych korporacji w USA w rankingu magazynu Fortune.

Fortuna Jeffa Bezosa wynosi obecnie 184,9 miliarda dolarów (wg danych Forbesa z 12 stycznia 2021 r.), co czyni go najbogatszym człowiekiem na Ziemi, nieznacznie przewyższając majątek Elona Muska.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)