Ambitne cele sprzedażowe Microsoftu dla Windows Phone 7

Ambitne cele sprzedażowe Microsoftu dla Windows Phone 7

28.05.2010 12:47

Microsoft jest pewny, że Windows Phone 7, nowy system dla smartfonów, okaże się strzałem w dziesiątkę. Firma przewiduje, że tylko w przyszłym roku sprzeda 30 mln telefonów z nowym oprogramowaniem.

Serwis MobileTechWorld dotarł do ciekawej informacji, która została zaprezentowana podczas targów ReMIX w Paryżu. Okazuje się, że do końca 2011 roku Microsoft planuje sprzedaż ponad 30 mln smartfonów z nowym systemem Windows Phone 7. Jest to ogromna liczba jeśli porównać ją z innymi urządzeniami, a jeszcze większe wrażenie robi w kontekście dotychczasowej kiepskiej pozycji Windows Mobile na rynku. Dla przykładu Apple aby sprzedać około 50 mln iPhone’ów potrzebował trzech lat. Podobnie rzecz ma się z firmą Google promującą swój system Android. W jaki sposób zatem Microsoft chce osiągnąć tak wysoką liczbę sprzedaży? Atmosferę jeszcze bardziej podgrzał serwis Engadget, według którego zaprezentowane liczby dotyczą tylko licencji na smartfony, a nie uwzględniają innych urządzeń, w których WP7 będzie instalowany.

W 2008 roku Windows Mobile był zainstalowany w 18 mln sprzedanych telefonach, natomiast w zeszłym roku liczba ta spadła jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę niedawne kontrowersje wokół Windows Phone 7 związane z podstawowymi funkcjami i aplikacjami, można przyjąć dwa wytłumaczenia. Albo Microsoft przygotowuje prawdziwy hit marketingowy, albo... ma jedynie bardzo wysokie mniemanie na temat swojego produktu. Niedługo będziemy mieli okazję przekonać się, które z przypuszczeń jest słuszne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)