AMD FidelityFX trafia na Xbox Series X/S. Jest się z czego cieszyć

AMD FidelityFX trafia na Xbox Series X/S. Jest się z czego cieszyć

AMD FidelityFX trafia na Xbox Series X/S. Jest się z czego cieszyć
Źródło zdjęć: © AMD
Arkadiusz Stando
21.04.2021 19:55

Zestaw technik AMD FidelityFX został udostępniony deweloperom gier na konsole Xbox Series X/S. Szczególnie ważną z nich będzie Super Resolution, czyli funkcja konkurencyjna dla DLSS Nvidii. Na początek w zestawie deweloperskim znalazły się tylko trzy funkcje z pakietu FidelityFX.

Nowość ogłoszono podczas konferencji Microsoft Game Stack Live. Podczas przemówienia przedstawicieli firmy AMD ogłoszono, że zestaw deweloperski trafił do elementów Xbox Game Developers Kit dla konsol nowej generacji. Pierwszych efektów należy spodziewać się już wkrótce.

AMD udostępniło deweloperom dostęp do trzech technik FidelityFX:

  • Contrast Adaptive Sharpening (CAS) 
  • Variable Rate Shading (VRS)
  • Ray-traced shadow Denoiser

Jedną z najbardziej wyczekiwanych technik z zestawu FidelityFX jest AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). Bezpośredni rywal dla technologii DLSS firmy Nvidia (Deep Learning Super Sampling). Niestety oprócz ostatniego potwierdzenia, że technika trafi na wszystkie urządzenia z architekturą RDNA2, nie wiemy kiedy spodziewać się jej premiery.

AMD FidelityFX: Maximum Fidelity in 40+ Games

I chociaż GPU z rodziny RNDA2 znajdziemy także we wnętrzu PlayStation 5, to AMD na razie milczy w sprawie Sony. Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle należy spodziewać się wprowadzenia AMD FidelityFX dla gier na PS5. 

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)