AMD cieszy się z korzystnych wyników finansowych. W dodatku procesory Zen 4 i karty graficzne RDNA 3 zostały zapowiedziane. Na rynku powinny pojawić się w 2022 roku. Takie są plany "czerwonych".

bEUjOhSd

AMD zapowiada nową serię podzespołów. Już w 2022 roku na rynek mają trafić procesory oparte na architekturze Zen 4. Będzie ona zbudowana w technologii litograficznej 5 nm. Procesory Zen 4 obejmą serię procesorów serwerowych EPYC 7004, których nazwa kodowa to Genoa, procesory konsumenckie Raphael oraz APU, nazywane tymczasowo Phoenix.

Według doniesień w 2022 roku na rynek mają trafić także karty graficzne Radeon 7000 oparte na RDNA 3. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w drugiej połowie 2022 roku. Debiut nowych procesorów i kart graficznych jest zależny od sytuacji w zakładach produkcyjnych. Szefowa AMD zakłada, że w przyszłym roku sytuacja się ustabilizuje i będzie możliwe pokrycie zapotrzebowania na podzespoły.

AMD niechętnie informuje o swojej długofalowej strategii. To całkiem inaczej niż Intel, który niedawno przedstawił wizję na kilka najbliższych lat. Zgodnie z docierającymi do nas informacjami, nowe procesory Ryzen oraz APU mają oferować zintegrowaną grafikę RDNA 2. Na więcej szczegółów trzeba będzie jeszcze poczekać. Być może firma nie chce zapowiadać zbyt wiele, nie mając pewności jak wyglądać będzie rynek części elektronicznych w najbliższych miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (5)
bEUjOhTb