AMD Radeon RX 6600 XT. Górnicy kryptowalut na ratunek

AMD Radeon RX 6600 XT. Górnicy kryptowalut na ratunek

AMD Radeon RX 6600 XT. Górnicy kryptowalut na ratunek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Dizzy Mining
Przemysław Juraszek
12.08.2021 14:39

Nowość od AMD jest słabo wyceniona (ceny sugerowane) względem konkurencyjnego RTX-a 3060, stąd raczej wśród graczy hitem nie będzie (zakładając równą dostępność kart graficznych). Z drugiej strony pojawiły się informacje o bardzo dobrej relacji kopania ETH do pobieranej mocy.

Po tąpnięciu w kursach kryptowalut wywołanym walką chińskiego rządu z krypto-górnikami nastąpiła stabilizacja i powrót do wzrostów. Niestety dla graczy będzie to oznaczało dalsze problemy z dostępem do kart graficznych. Wygląda jednak, że najnowszy Radeon RX 6600 XT od AMD radzi sobie zadziwiająco dobrze w kopaniu ETH. Dotychczas karty graficzne czerwonych oparte na architekturze RDNA2 nie były pierwszym wyborem górników ze względu na ich cenę i stosunkowo gorszą wydajność wydobycia w porównaniu z procesorami graficznymi NVIDIA Ampere. Powodem była węższa magistrala pamięci, a to podsystem pamięci ma większe znaczenie w kopaniu np. ETH niż taktowanie rdzenia.

Kopanie kryptowaluty ETH na MSI Radeon RX 6600 XT GAMING X 8G

Tymczasem wyposażony w zaledwie 128-bitową magistralę Radeon RX 6600 XT potrafi bez modyfikacji osiągnąć 28 MH/s co może rewelacyjnym wynikiem nie jest, ale fakt pobierania przy tym tylko 93 W już tak. Krypto-górnik z kanału Dizzy Mining dokonał jednak optymalizacji polegającej na obniżeniu taktowania rdzenia do 1,2 GHz oraz podkręcenia pamięci do 2,2 GHz. Ta zaowocowała wzrostem wydobycia do 32 MH/s przy poborze zaledwie 55 W.

Z tego względu nowość od AMD może znaleźć nabywców nie w gronie graczy, ale krypto-górników. Próżno szukać innego układu zdolnego charakteryzować się aż tak wysoką efektywnością kopania przy tak niskim zapotrzebowaniu na energię.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)