AMD Ryzen. Nowe procesory zauważone w bazie EAEU

AMD Ryzen. Nowe procesory zauważone w bazie EAEU

AMD Ryzen Pro
AMD Ryzen Pro
29.07.2019 15:18, aktualizacja: 29.07.2019 22:08

Zaprezentowana przez AMD lista procesorów Ryzen nowej generacji nie mogła być całkiem zapełniona. Jest jeszcze miejsce dla kolejnych układów. Zdaje się potwierdzać to wpis w bazie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Wkrótce dostaniemy kilka kolejnych modeli CPU.

Niekoniecznie ujawnione przypadkiem modele AMD muszą trafić na rynek konsumencki. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby okazały się produktami tylko dla producentów OEM, chociaż tak naprawdę nie ma żadnych oficjalnych informacji. Wśród modeli znalazły się trzy propozycje z linii Ryzen Pro i jeden typowy Ryzen. Ostatni według plotek miałby być właśnie dostępny wyłącznie do kupienia przez producentów gotowych zestawów komputerowych, więc nie można byłoby go nabyć osobno do własnoręcznego montażu.

AMD Ryzen Pro dla biznesu

Najwydajniejszy z grona nowych pozycji AMD Ryzen 9 Pro 3900 miałby być jednostką 12-rdzeniową. Niższy w hierarchii AMD Ryzen 7 Pro 3700 będzie miał już 8-rdzeni, a najsłabszy model pod nazwą AMD Ryzen 5 Pro 3600 tylko 6 rdzeni. O taktowaniach z bazy komisji nie możemy się nic dowiedzieć, ale widnieje tam informacja o TDP. Zostało ustalone na zaskakująco niskim poziomie 65W. Tak, dla wszystkich procesorów, w tym najmocniejszego z 12-rdzeniami, co trochę dziwi.

Powering Your 9-to-5 with AMD Ryzen™ PRO Processors

Seria Pro jest dedykowanie nie tyle do codziennego użytku domowego, a do firm, więc możliwe, że CPU AMD o wyższej liczbie rdzeni będą po prostu mocno obcięte z taktowań, jeśli wartość TDP jest prawdziwa dla wszystkich przypadków. Biznes w jeszcze większym stopniu stawia na stabilność i niezawodność, więc to całkiem prawdopodobny scenariusz.

AMD Ryzen 5 3500 - czyżby tylko w gotowych zestawach?

Najmniej okazały odnotowany procesor, czyli AMD Ryzen 5 3500, też został opatrzony TDP w wysokości 65W. Nie dopisano liczby rdzeni, ale jeśli schemat jest podobny jak przy pozostałych procesorach z linii AMD Ryzen, to zapewne CPU będzie miało 4 rdzenie i 8 wątków. Będzie pojawiał się w tańszych zestawach komputerowych. Ewentualnie w niewygórowanej cenie samotnie, o ile w ogóle dostaniemy go nie tylko w dystrybucji dla producentów OEM.

Nie wiemy kiedy można spodziewać się premiery nowych procesorów, czy gotowych komputerów zaopatrzonych w opisywane modele. Jednak cokolwiek mogą nam powiedzieć daty zawarte w dokumentach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Rejestracja informacji miała miejsce na początku miesiąca (8 lipca), a publikacja w ostatni piątek (26 lipca). Komentatorzy branżowi sugerują, że taki ruch stosuje się na kilka tygodni przed premierą rynkową.

Ciekawe czy to ostatnie słowo AMD w temacie Ryzenów 3 generacji, czy firma jeszcze nas czymś zaskoczy? Na pewno jej pozycja jest na dobre drodze, aby odbijać coraz więcej udziałów Intelowi. Już teraz niebieski rywal notuje straty w popularności na rzecz AMD, chociaż pewne problemy z dostępnością części procesorów AMD nowej generacji nieco hamują ten trend.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)