Amerykanie wydają wojnę piratom

Amerykanie wydają wojnę piratom

23.06.2010 15:10

Wiceprezydent USA, Joe Biden, zaprezentował nowy plan strategiczny mający na celu zwalczanie piractwa. Amerykanie chcą wydać wojnę nielegalnie zamieszczanym materiałom w Internecie.

W swoim wystąpieniu Biden stwierdził, że rząd Stanów Zjednoczonych musi chronić prawa autorskie obywateli przed nielegalnym rozpowszechnianiem. Rząd Baracka Obamy chce skupić się na 6 podstawowych zagadnieniach. To między innymi przejrzystość w dostępie do informacji na temat działań antypirackich czy usprawnienie koordynacji na poziomie krajowym i lokalnym. Biden zapowiedział też ściślejszą współpracę z organizacjami międzynarodowymi. Piractwo przynosi straty - przynosi straty naszej gospodarce, powiedział wiceprezydent. Jego zdaniem nielegalne rozpowszechnianie materiałów jest obecnie największym zagrożeniem dla gospodarki USA. To mocne słowa, biorąc pod uwagę niedawny raport biura GAO. Stwierdzono w nim, że nie bardzo wiadomo jak w rzeczywistości piractwo wpływa na gospodarkę.

Biden chce, aby jego kraj świecił przykładem. Dlatego też władze USA będą zmuszać właścicieli serwisów, które oferują nielegalne dane, do ich zamknięcia. Nie podano jednak szczegółów na ten temat. Z drugiej strony prowadzone będą akcje mające na celu skłonienie rządy innych państw do podobnych kroków. Wiceprezydent nazwał piractwo złodziejstwem, a kradzież praw autorskich przyrównał do napadu na sklep jubilerski. Z pełnym tekstem zaproponowanej strategii można zapoznać się na stronach amerykańskiego rządu (plik PDF).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)