Amerykańska szkoła nie zgadza się na płciowe parytety w IT

Amerykańska szkoła nie zgadza się na płciowe parytety w IT

29.12.2014 15:56, aktual.: 30.12.2014 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec listopada zrzeszająca amerykańskie parki narodowe fundacja charytatywna ogłosiła, że we współpracy z Google, w ramach programu Made With Code, zostanie zorganizowana akcja, dzięki której dziewczynki z całego kraju będą mogły stworzyć programy sterujące oświetleniem w Parku Prezydenckim w Waszyngtonie. Uniemożliwienie udziału w akcji chłopcom spotkało się ze sprzeciwem dyrekcji St. Augstine of Canterbury School z Kendall Park w stanie New Jersey.

Według materiałów prasowych National Park Foundation akcja miała na celu zaoferowanie milionom dziewczynek szansy na poznanie nauk ścisłych, techniki czy inżynierii w kontekście amerykańskiej tradycji obchodzenia Świąt. Duży wpływ na rozmach przeprowadzonej akcji miało oczywiście zaangażowanie Google. Uruchomiony przez firmę w lipcu tego roku program Made With Code ma na celu popularyzowanie wśród młodych kobiet (i tylko wśród nich) programowania, a także informowanie o korzyściach, jakie może ono przynosić dla kariery.[img=g_--x--_-_43096x20130804185526_0]To, że w akcji o niewątpliwych walorach edukacyjnych nie mogą brać udziału chłopcy, spotkało się z krytyką ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego konserwatywnej katolickiej St. Augustine of Canterbury School. Debra Knox, tamtejsza nauczycielka informatyki powiedziała: Zdecydowaliśmy się dać możliwość udziału w akcji wszystkim uczniom, zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, aby wszyscy mogli uczestniczyć w tak historycznym wydarzeniu.

Szkoła bierze aktywny udział w akcjach promujących zdobywanie umiejętności związanych z informatyką, szczególnie z programowaniem. Dyrektor, Mary Louise Shulas, twierdzi, że niezależnie od drogi rozwoju, jak wybiorą uczniowie jej szkoły, wiedza na temat programowania sprawi, że będą lepiej odnajdywać się w otaczającym ich świecie. Stanowisko dyrekcji, która dopuściła do udziale akcji również chłopców, nie spotkało się ze sprzeciwem organizatorów przedsięwzięcia. Efekty pracy koedukacyjnej grupy młodych programistów z St. Augustine of Canterbury School można oglądać w Parku Prezydenckim otaczającym Biały Dom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (77)
Zobacz także