T-Mobile uruchamia sieć 5G w Polsce. Start 9 czerwca, są mapy zasięgu

Strona głównaT-Mobile uruchamia sieć 5G w Polsce. Start 9 czerwca, są mapy zasięgu
08.06.2020 11:01
T-Mobile uruchamia 9 czerwca 5G w Polsce, fot. Getty Images

T-Mobile dołącza do wyścigu na innowacje i już 9 czerwca uruchomi w Polsce komercyjną sieć 5G. Jeszcze w tym miesiącu jej zasięgiem będzie objętych 6 milionów osób, a to dzięki instalacji 1600 stacji bazowych na terenie całego kraju. W ten sposób, na stosunkowo dużym obszarze Polski, użytkownicy korzystający z usług T-Mobile będą mieli dostęp do szybkiego internetu w ramach sieci piątej generacji.

Od jutra z 5G w T-Mobile będą mogli skorzystać klienci z Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielska-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. T-Mobile dodaje, że do końca miesiąca zasięgiem objętych będzie 46 miejscowości w kraju. Sieć będzie działać na częstotliwości 2100 MHz.

Aby w praktyce z niej skorzystać, konieczne jest posiadanie urządzenia (smartfona lub routera) obsługującego 5G na tym paśmie. Niezbędny będzie także dowolny plan taryfowy T-Mobile oferowany od września 2019 roku (w przypadku klientów indywidualnych) lub taryfa MagentaBIZNES, w przypadku klientów biznesowych.

– Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska. – Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć (...) Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali (...) Dzisiaj budujemy trwałą podstawę do rozwoju tej technologii, aby w kolejnych miesiącach i latach, bazując na nowych częstotliwościach, zaoferować użytkownikom pełnię możliwości technologii 5G.

T-Mobile dodaje, że dostęp do 5G nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, a ponadto dla klientów "firmowych" został zniesiony limit prędkości transferu. Jak czytamy w regulaminie "5G w T-Mobile", szacunkowa maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych w ramach 5G będzie wynosić odpowiednio 130 i 50 Mb/s.

5G w T-Mobile – mapy zasięgu

Wszystkie informacje o sieci 5G w T-Mobile można znaleźć na specjalnej podstronie. Wśród informacji na niej zawartych, można znaleźć mapy ukazujące przewidywany zasięg 5G od 9 czerwca w największych polskich miastach. Oto one:

[1/2] Zasięg 5G w Bielsku-Białej, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G w Częstochowie, fot. T-Mobile.
[1/2] Zasięg 5G w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G w Kielcach, fot. T-Mobile.
[1/2] Zasięg 5G w Krakowie, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G w Łodzi, fot. T-Mobile.
[1/2] Zasięg 5G w Opolu, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G w Płocku, fot. T-Mobile.
[1/2] Zasięg 5G w Poznaniu, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G w Rzeszowie, fot. T-Mobile.
[1/2] Zasięg 5G w Warszawie i okolicy, fot. T-Mobile.
[2/2] Zasięg 5G we Wrocławiu, fot. T-Mobile.
Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Przejdź na