Android 10 coraz bliżej. Ma nowe logo i zrywa ze słodyczami

Android 10 coraz bliżej. Ma nowe logo i zrywa ze słodyczami

Android 10 coraz bliżej. Ma nowe logo i zrywa ze słodyczami
Android 10 coraz bliżej. Ma nowe logo i zrywa ze słodyczami
22.08.2019 17:07

System Android przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich 10 lat. Dostępne są dla niego miliony aplikacji, można go znaleźć na smartfonach, telewizorach, w samochodach, a nawet mikserach. Zbliża się wersja 10 Androida i Google uznał, że to dobry moment, by zmienić wizerunek systemu.

Android Q to Android 10

Podstawowa zmiana dotyczy numeracji wersji. Dotychczas kolejne wersje Androida były utożsamiane z nazwami kodowymi, które pochodziły od słodyczy ułożonych w kolejności alfabetycznej. Próby odgadnięcia, jakim deserem będzie kolejny Android, umilały nam czekanie na kolejne wersje.

Słodycze wprowadzały też zamieszanie w międzynarodowym towarzystwie, a dla osób niewtajemniczonych są zupełnie niezrozumiałe. Nie w każdym kraju popularne są pianki czy jelly bean (rodzaj cukierków twardych na zewnątrz i miękkich w środku).

Dlatego Google postanowił, że Android Q będzie po prostu Androidem 10. Kolejne liczby mają być bardziej intuicyjne dla milionów osób, korzystających na co dzień z tego systemu.

Obraz

Poza nazwami zmieni się też logo systemu. Robot zostaje – jest symbolem zabawy, ciekawości świata i najbardziej rozpoznawalnym elementem identyfikacji wizualnej Androida. Zielony napis został zmieniony na czarny, czytelniejszy według projektantów. Nowe logo jest kontrastowe i przystępne dla osób, które mają problemy z widzeniem.

Nowa prezentacja Androida jest dojrzała, ale będzie mi brakować słodyczy i związanych z tym smaczków. Co sądzicie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)