Android 11 nie rozłączy słuchawek Bluetooth w samolocie. Są pierwsze informacje

Android 11 nie rozłączy słuchawek Bluetooth w samolocie. Są pierwsze informacje

Android 11 ma dostać usprawniony tryb offline, fot. Oskar Ziomek
Android 11 ma dostać usprawniony tryb offline, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.12.2019 09:44

Android 11 pojawi się na rynku najpewniej w drugiej połowie 2020 roku, ale już teraz poznajemy pierwsze informacje dotyczące nowości. Jak wynika ze zmian w kodzie, Android 11 dostanie nowy tryb offline, który nie zawsze wyłączy Bluetooth.

To odmienna sytuacja do obecnej, w której wszelka bezprzewodowa łączność jest odcinana w momencie włączenia trybu samolotowego. Jak jednak zauważył serwis XDA Developers, wraz z Androidem 11 może się to zmienić, bo tryb offline będzie analizować sytuację, a dopiero potem decydować o ewentualnym wyłączeniu Bluetootha.

Informacje o nowym zachowaniu trybu samolotowego w Android OSP.
Informacje o nowym zachowaniu trybu samolotowego w Android OSP.

Jak wynika z opisu nowego commita w repozytorium AOSP, Bluetooth nie będzie wyłączany w trybie offline w dwóch przypadkach. Połączenie nie zostanie przerwane, jeśli do smartfonu jest podłączone urządzenie z Bluetooth A2DP (jest wykorzystywany przez większość słuchawek bezprzewodowych) lub kiedy właściciel korzysta z połączonego w ten sposób aparatu słuchowego i profilu HAP.

Innymi słowy, Android 11 będzie więc rozpoznawać, kiedy użytkownik rzeczywiście korzysta z Bluetootha i wtedy nie zaingeruje w połączenie po włączeniu trybu samolotowego. Radio zostanie wyłączone tylko wtedy, gdy nie jest w danej chwili wykorzystywane do przesyłania dźwięku.

Dla formalności warto dodać, że pojawienie się nowego fragmentu kodu w repozytorium AOSP nie jest na tym etapie gwarancją, że opisywana funkcja nie zostanie jeszcze zmieniona, nim pojawi się w stabilnym Androidzie 11. Pierwsze oficjalne informacje na ten temat poznamy najpewniej dopiero za kilka miesięcy, podczas konferencji Google I/O 2020.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)