Android 2.2 szybki, ale bez Flasha

Android 2.2 szybki, ale bez Flasha

25.05.2010 12:51

W przeprowadzonych testach smartfony z zainstalowanym systemem Android 2.2 okazały się szybsze od telefonów iPhone 3GS. Jednak tylko wtedy, gdy wyłączono w nich obsługę Flasha.

Pracownicy serwisu pocketnow.com przeprowadzili interesujące testy najnowszego oprogramowania dla smartfonów firmy Google. Zostało one zaprezentowane podczas niedawnej konferencji I/O. Skupiono się na szybkości wczytywania stron internetowych w iPhonie 3GS i aparatach z systemem Android 2.2 Froyo. Testowano Safari firmy Apple, domyślną przeglądarkę w Nexus One i Operę Mobile 10 w HTC HD2. Pierwszy test przeprowadzono z włączonym Flash Playerem 10.1 beta.

Jak wynika z testów, Android z zainstalowanym Flashem wolniej wczytuje strony WWW aniżeli iPhone 3GS. W kolejnym teście obsługa Flasha w Androidzie 2.2 została wyłączona. Znacznie przyśpieszyło to ładowanie witryn internetowych w smartfonach. Zgodnie z informacjami podanymi przez firmę Google, Android 2.2 rzeczywiście bardzo szybko wczytuje strony - iPhone 3GS został w tyle. Jak pokazują udostępnione filmiki, nie są to wielkie różnice w czasie, jednak wyłączenie Flasha znacznie usprawniło pracę przeglądarki w telefonach.

Należy zaznaczyć, ze Flash Player dostępny jest w Androidzie w wersji beta, co zapewne nie pozostaje bez wpływu na jego możliwości. Aby z niego skorzystać, użytkownik musi pobrać aplikację ze sklepu Android Market - usługa nie jest preinstalowana w Androidzie 2.2. Mogłoby to świadczyć o pewnej rezerwie wobec Flasha ze strony firmy Google, która wprawdzie wprowadziła jego obsługę w swoim systemie, to jednak instalację zostawia w gestii użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)