Android 2.2 wygrywa w testach z iOS 4

Android 2.2 wygrywa w testach z iOS 4

07.07.2010 15:54, aktualizacja: 07.07.2010 17:14

W przeprowadzonych testach JavaScript najnowsza odsłona systemu Android 2.2 okazuje się znacznie szybsza od produktu firmy Apple - iOS 4. Przeglądarka internetowa w programowaniu Google’a wygrała zarówno w testach SunSpider jak i V8.

Porównanie szybkości przeglądarek w systemach Android 2.2 i iOS 4 przeprowadził serwis ArsTechnica. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości - produkt firmy Google jest znacznie szybszy od oprogramowania Apple’a. Przejście testu SunSpirer na renderowanie JavaScript smartfonowi Nexus One z Androidem 2.2 zajęło 5,795 sekund. iOS 4 w iPhonie 4 potrzebował na ten sam test prawie 11 sekund. Jeszcze większa różnica była w drugim badaniu. W teście V8 Android zdobył 287 punktów, zaś iOS tylko 67.

Wyniki testów jednoznacznie wskazują, że przeglądarka internetowa w Androidzie znacznie szybciej wczytuje JavaScript w porównaniu z Safari w iOS 4. Interesujące jest również, że oba systemy zostały wprowadzone mniej więcej w podobnym czasie. Można by zatem przypuszczać, że ich osiągi będą zbliżone do siebie. Mimo tego Android okazał się prawie dwa razy szybszy od iOS w testach SunSpider i ponad trzy razy lepszy w testach V8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)