Android 3.0 gotowy w grudniu, 4.0 w 2011 roku

Android 3.0 gotowy w grudniu, 4.0 w 2011 roku

19.10.2010 15:27

Według niepotwierdzonych informacji Android 3.0 będzie gotowy w grudniu. Wersji 4.0 systemu firmy Google można natomiast spodziewać się w przyszłym roku.

Serwis DigiTimes podał, że za dwa miesiące wydana zostanie wersja 3.0 systemu Android. Najprawdopodobniej wprowadzona będzie w tabletach takich firm jak Acer, ASUS, HTC, Motorola czy MSI. Jednak same urządzenia zostaną zaprezentowane zapewne podczas targów technologicznych w Las Vegas w styczniu 2011. Na temat Androida 3.0 informowaliśmy już w lipcu tego roku. Według wcześniejszych wiadomości ma on oferować większą rozdzielczość, a także nowe efekty i animacje. Testy systemu trwają od końca lipca, do Sieci przeciekły też zdjęcia wersji 3.0.

Pojawiły się również pierwsze informacje na temat wydania 4.0 Androida. Według pogłosek zostanie on wprowadzony w drugiej połowie przyszłego roku. System będzie nosił nazwę kodową Honeycomb (czyli plaster miodu), zgodnie z tradycją firmy Google, która nadaje kolejnym wydaniom Androida słodkie określenia. Przygotowywana wersja 4.0 miałaby podobnie jak 3.0 być wykorzystywana nie tylko w smartfonach, ale także tabletach. Google w najbliższych latach będzie zapewne próbował zagrozić popularności iPada firmy Apple i zaproponować własny tablet albo serię urządzeń. Podobne zamiary ma również Microsoft, o czym informowaliśmy w lipcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)