Android 7.0 dla Galaxy S7 dostępny! Wstrzymanie aktualizacji to post-prawda

Android 7.0 dla Galaxy S7 dostępny! Wstrzymanie aktualizacji to post-prawda

Android 7.0 dla Galaxy S7 dostępny! Wstrzymanie aktualizacji to post-prawda
17.01.2017 14:32, aktualizacja: 17.01.2017 15:41

Na początku stycznia Google opublikowało statystyki popularności kolejnych wersji Androida, które dobitnie świadczą o tym, że fragmentacja pozostaje jednym z największych problemów tego systemu. Potwierdza ją także fakt, że właściciele nawet najbardziej zaawansowanych smartfonów, Samsungów z serii Galaxy S, musieli na Nougata czekać aż 4 miesiące. W końcu jednak się doczekali – dziś aktualizacja jest już dostępna, jednak pojawiło się wokół nieco wątpliwości, które śpieszymy wyjaśnić.

Galaxy Beta Program

Oczywiście rzeczone 4 miesiące musieli czekać tylko ci posiadacze Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge, którzy nie wzięli udziału w programie Galaxy Beta. Samsung zdecydował się bowiem, co wydaje pomysłem całkiem rozsądnym, na testy beta aktualizacji do Nougata. Dzięki temu koreański producent mógł na bieżąco reagować na zgłoszenia problemów, zaś w ramach dostępnej już aktualizacji OTA udostępnić firmware pozbawione błędów. Przynajmniej w teorii.

Zapisać się do Galaxy Beta Program można było w październiku, zaś Samsung rozpoczął udostępnianie wersji testowych swojego oprogramowania od listopada. Przez niecałe dwa miesiące opublikowano pięć kompilacji testowych, zaś 30 grudnia 2016 roku producent oficjalnie potwierdził, że program zostaje zamknięty i niedługo aktualizację do Nougata otrzymają wszyscy.

Samsung wstrzymuje aktualizacje?

Nie obyło się bez kontrowersji. W ciągu ostatnich dni pojawiły się doniesienia, że na Samsungach Galaxy S7 można już pobrać aktualizację OTA. Krótko po tym Sieć obiegła wiadomość, że producent wstrzymał proces aktualizacji i wznowił program beta, Miało to wynikać z błędu w oprogramowaniu, szczegóły jednak nie są znane.

Informacje o zatrzymaniu programu aktualizacji okazały się jednak plotką, a przynajmniej częściowo. Aktualizacje zostały wstrzymane, jednak nie globalnie. Błąd, jaki mimo testów wkradł się do firmware, ma bowiem występować tylko na rynku chińskim, tam Samsungi Galaxy S7 sprzedawane są w wariancie z procesorem Snapdragon 820. Posiadacze europejskiej wersji z Exynosem 8890 mogą już aktualizować swoje smartfony do Androida 7.0.

Nougat w końcu dostępny

Aktualizacja do Androida 7.0 wystartowała dziś po północy. Stabilna kompilacja jest oznaczona numerem G930FXXU1DPLT, G930FOXA1DPLT lub G930FXXU1DPLT. Jej rozmiar to 1254,97 MB dla S7 i 1291,19 MB dla S7 Edge.

Obraz

Oprócz informacji o nowej wersji Androida, na liście zmian znalazły się także inne poprawki w panelu powiadomień, ustawień, pojawił się także menedżer danych logowania, także biometrycznych, Samsung Pass. Producent zaleca także aktualizację zainstalowanych aplikacji po zainstalowaniu nowej wersji firmware. Za informację dziękujemy Łukaszowi Grzywackiemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)