Android 9.0 na smartfonach Huawei już wkrótce. Oto pierwsze modele, które dostaną aktualizację

Android 9.0 na smartfonach Huawei już wkrótce. Oto pierwsze modele, które dostaną aktualizację

Huawei P20 już wkrótce z Androidem 9.0 Pie.
Huawei P20 już wkrótce z Androidem 9.0 Pie.
20.12.2018 16:19, aktualizacja: 20.12.2018 16:45

Na oficjalnym profilu EMUI na Twitterze, udostępniony został post zawierający informację o globalnym wydaniu Androida 9.0 na wybrane smartfony Huaweia i Honor. Aktualizacja już niebawem powinna trafić do wszystkich użytkowników.

Nowa wersja nakładki EMUI, która bazuje na Androidzie 9.0 Pie, została już wcześniej zapowiedziana przez firmę Huawei. Poznaliśmy główne wytyczne, a także najważniejsze nowości. Warto podkreślić, że EMUI 9.0 – tak właśnie oznaczona jest najnowsza wersja – dostępny jest już na najnowszych smartfonach producenta. Z nakładki mogą bowiem korzystać użytkownicy Mate’a 20 Pro i Mate’a 20.

Niebawem aktualizacja trafi na starsze modele, który w sprzedaży pojawiły się ze poprzednim wydaniem nakładki i Androida. Według oficjalnej informacji, lista smartfonów wygląda następująco:

  • Huawei Mate 10
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei P20
  • Huawei P20 Pro
  • Honor Play
  • Honor View 10
  • Honor 10

Nie została podana dokładna data. Wspomniano wyłącznie, że aktualizacja zostanie wydana wkrótce. Możliwe, że do pierwszych użytkowników trafi już w ciągu najbliższych dni. Trzeba przyznać, że jeśli tak się stanie, to właściciele smartfonów Huawei i Honor dostaliby naprawdę świetny prezent na święta. Sprawdziliśmy dostępność aktualizacji na modelu P20 – niestety, jeszcze jej nie widzimy.

Jak podaje Huawei, EMUI 9.0 to zmniejszona liczba kroków potrzebnych, aby skorzystać z większości funkcji. Powinno to przełożyć się na wygodniejszą obsługę. Producent postawił także na optymalizację działania i przyspieszenie uruchamiania aplikacji. Względem EMUI 8.0, Instagram ma uruchamiać się o 12 proc. szybciej, w przypadku Spotify udało się uzyskać poprawę na poziomie 11 proc. Aczkolwiek, wyniki mogą różnić się w zależności od urządzenia.

Interesującą opcją, która powinna zainteresować graczy jest obsługa GPU Turbo 2.0. W wybranych scenariuszach, aktualizacja ma poprawiać wydajność nawet o 60 proc. Zmniejszone zostało zużycie energii o 30 proc, dzięki usprawnieniom w mechanizmie zarządzania energią. W EMUI 9.0 pojawiła się też opcja Digital Balance, która rejestruje dane o użyciu akumulatora i umożliwia użytkownikom ustalenie dziennego limitu czasu korzystania z każdej aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)