Android 9.0 na smartfonach Samsunga już wkrótce. Na liście Galaxy Note 9 i Galaxy S8

Android 9.0 na smartfonach Samsunga już wkrótce. Na liście Galaxy Note 9 i Galaxy S8

28.12.2018 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkańcy wybranych krajów Europy mogą już korzystać z Androida 9.0 Pie na Samsungu Galaxy S9. Stabilna wersja aktualizacji trafia powoli do kolejnych osób. Co jednak z pozostałymi smartfonami południowokoreańskiego producenta? Właśnie poznaliśmy plany związane z najbliższymi aktualizacjami.

Jak informuje serwis SamMobile, powołując się na dane udostępnione przez oddział Samsunga w Turcji, w styczniu ma rozpocząć się udostępnianie stabilnego Androida 9.0 na Galaxy Note’a 9. Podane informacje dotyczą Turcji, ale niewykluczone, że tego dnia aktualizacja zostanie wydana globalnie.

Android 9.0 Pie na wybranych urządzeniach Samsunga już w styczniu

Według opublikowanej listy, aktualizacja ma rozpocząć się 15 stycznia. Wówczas nowa wersja Androida ma pojawić się na kilku smartfonach Samsunga:

  • Samsung Galaxy Note 9
  • Samsung Galaxy Note 8
  • Samsung Galaxy S8+
  • Samsung Galaxy S8

Pozostaje mieć nadzieję, że już 15 stycznia nowa wersja będzie dostępna do pobrania także w Polsce. Oczywiście, aktualizacja najpewniej będzie wdrażana falowo, w związku z tym termin może się nieznacznie różnić. Mimo wszystko, użytkownicy nie będą musieli długo czekać – udostępnienie Androida 9.0 Pie na Galaxy S9 świadczy, że niebawem trafi on także na pozostałe topowe modele w portfolio Samsunga.

Nowa wersja w przypadku urządzeń Samsunga wprowadza naprawdę spore zmiany. Producent przygotował bowiem zaprojektowany od nowa interfejs – One UI, który nastawiony jest na minimalizm. Podczas oficjalnej prezentacji Samsung chwalił się także rozwiązaniami, które zwiększają wygodę korzystania z systemu na smartfonach z dużymi wyświetlaczami. Spora część elementów interfejsu została bowiem przeniesiona na na dół i środek ekranu, co powinno umożliwić sprawniejszą nawigację z użyciem jednej ręki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)