Android 9.0 na wybranych smartfonach Huaweia już dostępny. W redakcji właśnie się zainstalował

Android 9.0 na wybranych smartfonach Huaweia już dostępny. W redakcji właśnie się zainstalował

Źródło: Business Recorder
Źródło: Business Recorder
Piotr Urbaniak
11.09.2018 08:30, aktualizacja: 11.09.2018 13:34

Nie dalej jak wczoraj mogliście czytać o zbliżającej się aktualizacji do Androida 9.0 Pie na wybranych smartfonach marki Huawei. Według informacji ujawnionej de facto przez redakcję Android Central, Huawei miał rozpocząć dystrybucję nowego systemu operacyjnego w ciągu kilku najbliższych tygodni, rozpoczynając od modeli z wyższej półki: P20 Pro, P20, Mate 10 Pro oraz Mate 10.

Ale wygląda na to, że wszyscy zainteresowani tematem, a przynajmniej pewna część z nich wcale nie będzie musiała czekać na Androida P kilku tygodni. Otóż dzisiaj rano na redakcyjnym Honorze Play, pochodzącym z polskiej dystrybucji, wyświetlił się monit o dostępnej aktualizacji OTA.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20180911_080523_com.android.settings]Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, system zainstalował się bez problemu, a wraz z nim – nakładka EMUI 9.0.0. Ciekawostka: jądro datowane jest na 5. września.

Niestety nie mam pod ręką innych urządzeń Huaweia, aby potwierdzić czy też zanegować pojawienie się aktualizacji na poszczególnych modelach. Widać jednak wyraźnie, że dystrybucja Androida 9.0 Pie właśnie została rozpoczęta. Pozostaje zatem wyczekiwać kolejnych przykładów, tudzież oficjalnej informacji ze strony producenta, który zapewne wszystko zechce doprecyzować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)