Android Auto 6.4 dostępny do pobrania. Nadchodzi obsługa profili służbowych

Android Auto 6.4 dostępny do pobrania. Nadchodzi obsługa profili służbowych08.05.2021 15:29
Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4
Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4
Źródło zdjęć: © Getty Images

Android Auto 6.4 jest już dostępny dla kierowców. Tak jak przy poprzednich aktualizacjach, Google nie zdradza detali dotyczących wprowadzonych zmian, ale pierwsze analizy pliku APK wskazują na wdrożenie, a przynajmniej przygotowania do włączenia obsługi profili służbowych z Androida.

Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4 i jak wynika z analizy kodu pliku APK, o której pisze 9to5Google, użytkownicy mogą się spodziewać, że lada moment w aplikacji zacznie działać obsługa profili służbowych. Chodzi o możliwość grupowania aplikacji w smartfonie tak, by te dotyczące pracy nie mieszały się z wykorzystywanymi prywatnie.

Na obsługę służbowych profili w Androidzie Auto 6.4 wskazują odnalezione w kodzie treści powiadomień, które docelowo mają się wyświetlać w interfejsie na ekranie samochodu. Na razie nie jest jednak jasne, w jaki dokładnie sposób wspomniana funkcja miałaby działać. Możliwe, że kierowca tuż przed jazdą i włączeniem Androida Auto miałby wybierać, z jakich aplikacji chce korzystać.

Warto mieć na uwadze, że niezależnie od opisywanej obsługi profili, użytkownik Androida Auto może wybrać, jakie aplikacje mają być widoczne na ekranie w samochodzie, przy okazji decydując o ich kolejności. Opcje te są dostępne w ustawieniach Androida Auto w smartfonie, które w przypadku Androida 11 można wywołać z poziomu systemowych ustawień. Więcej o tej możliwości pisaliśmy przy okazji wdrożenia w Androidzie Auto nowych ustawień w ubiegłym roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)