Android Auto 6.4 dostępny do pobrania. Nadchodzi obsługa profili służbowych

Android Auto 6.4 dostępny do pobrania. Nadchodzi obsługa profili służbowych

Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4
Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
08.05.2021 15:29

Android Auto 6.4 jest już dostępny dla kierowców. Tak jak przy poprzednich aktualizacjach, Google nie zdradza detali dotyczących wprowadzonych zmian, ale pierwsze analizy pliku APK wskazują na wdrożenie, a przynajmniej przygotowania do włączenia obsługi profili służbowych z Androida.

Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.4 i jak wynika z analizy kodu pliku APK, o której pisze 9to5Google, użytkownicy mogą się spodziewać, że lada moment w aplikacji zacznie działać obsługa profili służbowych. Chodzi o możliwość grupowania aplikacji w smartfonie tak, by te dotyczące pracy nie mieszały się z wykorzystywanymi prywatnie.

Na obsługę służbowych profili w Androidzie Auto 6.4 wskazują odnalezione w kodzie treści powiadomień, które docelowo mają się wyświetlać w interfejsie na ekranie samochodu. Na razie nie jest jednak jasne, w jaki dokładnie sposób wspomniana funkcja miałaby działać. Możliwe, że kierowca tuż przed jazdą i włączeniem Androida Auto miałby wybierać, z jakich aplikacji chce korzystać.

Warto mieć na uwadze, że niezależnie od opisywanej obsługi profili, użytkownik Androida Auto może wybrać, jakie aplikacje mają być widoczne na ekranie w samochodzie, przy okazji decydując o ich kolejności. Opcje te są dostępne w ustawieniach Androida Auto w smartfonie, które w przypadku Androida 11 można wywołać z poziomu systemowych ustawień. Więcej o tej możliwości pisaliśmy przy okazji wdrożenia w Androidzie Auto nowych ustawień w ubiegłym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)